Temel Finansal Planlama: Kendi Kendine – Yardım Olanakları

En zengin Amerikalılar, sık sık, vergi planlaması, emlak planları, verimli bütçeleme, çeşitlendirilmiş yatırımlar, vb. Gibi şeyleri planlamak için çok sayıda, umarım iyi nitelikli finansal uzmanlara güvenir. Biz, ne biz, ne de birer varlık tutarına sahip değiliz, bu şahısları işe alma ihtiyacımız ya da yeteneğimiz de yok. Bu profesyonellerin çoğu, yatırılacak önemli miktarlarda ücret talep eder ve çoğu zaman minimum miktarda varlık talep eder. Birçoğumuz için, bir paranızın karşılığını en iyi şekilde alacağımız ve yaşayabildiğimiz bir hayat sürdürebilmek için bir finansal plana ihtiyaç vardır. . Bunu akılda tutarak, bu makale bir dereceye kadar öz – disiplin ve öngörü gerektiren bir kaç sağduyu, yaklaşım ve davranışı kısaca incelemeye, düşünmeye, incelemeye ve tartışmaya çalışacaktır.

1. Finansal ihtiyaçlarınızı, önceliklerinizi, hedeflerinizi vb. Bilin.: Hayatınızda, finansal bir bakış açısıyla ne elde etmek istiyorsunuz? Kişisel disiplin ve odaklanmış bir yaklaşım / plan kullanarak bunu yapmanın gerçekçi bir yolu var mı? Şimdiki ve gelecekteki ihtiyaçlarınız için finansal planlamaya başlayacak mısınız? Çocuğunuzun eğitim masraflarını planlamak için ne yapacaksınız? Emekliliğiniz nasıl? Birçoğu pes ediyor, çünkü kendilerini hissediyorlarsa, bu hedeflere ulaşma yeteneğine sahip değiller, ancak çoğu insan, planlıyorlarsa, yeterince ileri gidiyorlar ve kendilerini disipline ediyorlar. Ne de olsa, her ay ipotek / kiranız, kamu hizmetleri ve diğer mevcut ihtiyaçlarınız dahil olmak üzere birçok fatura ödüyorsunuz, bu yüzden önce disipline ve tutumunuza devam etmek mantıklı olmaz mı?

2. Periyodik ödemeler / taksitler; dolar – ortalama maliyet: Ortalama bir kişi için, önemli ve çeşitlendirilmiş bir portföyü elde etmenin ve korumanın en iyi yolu, periyodik bir ödeme planı olarak adlandırılanı kullanmaktır. Bu, her ay, tercihen belirli bir tarihte (her ay aynı saat), aynı tutarı yatırım fonuna koyma anlamına gelir. Bu, çeşitli piyasa koşullarında, vb. Gerçekleştirmek için çeşitlendirilmiş, dengeli bir fon olmalıdır. Dolar – maliyet ortalamaları, fonun fiyatı genellikle dalgalanırsa, farklı sayıda hisse satın alacaksınız. Aynı dolara, ancak, umarım zaman geçtikçe, bu yaklaşım son derece yararlı olacak ve büyüyecek.

  3 İyi Kişisel Finans Alışkanlıkları İçin Temel İlkeler

3. Disiplin: Bu tür bir yaklaşım, yalnızca her ay, bu faturayı kendi kendinize ödemeniz gereken bir disipline yol açtığınızda, başarılı bir şekilde çalışacaktır. Uzun vadede, fayda sağlayacaksınız, çünkü çok fazla acı hissetmeden önemli bir portföy oluşturacaksınız. Bilge insanlar fark eder, başarınız, size kalmış!

Bu basit, basit yaklaşım, denenmiş ve kanıtlanmış / test edilmiş ve çalışır, çünkü ortalama bir insanın mantıklı bir şekilde kendisine yardım etmesine izin verir. Görevde misin?


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın