Tiaras Yeni yürümeye başlayan çocuklar – Çocuk Güzellik Yarışması Faydaları

Sadece Güzellik Kraliçesi kelimelerini söylemek, pırıl pırıl gülümsemeleri, gece elbiselerini ve elmas taçlarını düşünmenize neden olur. Drop Dead Gorgeous ve Miss Congeniality gibi filmlerin başarısının ardından, güzellik yarışması batı kültüründe daha popüler hale geliyor. Paganların özellikle 18 yaşın üzerindeki kadın ve kızlar için özel olduğu bir zaman vardı, ancak şimdi 12 yaşın altındaki kızlara açık olan çocuk güzellik yarışması var.

Öncelikle, çocukların güzel güzellik yarışmasında kızlar düşüncesi biraz şok edicidir, ancak küçük kızların annelerinin gardırobuna nasıl girdiklerini ve mücevher ve ayakkabı kullanmayı denediklerini düşünürseniz, pageantlar prenses olmanın çocukluk hayallerinin bir uzantısıdır. Çocuğun yarışmasında giydiği kıyafetlerin zevkli olması koşuluyla, onlara itiraz etmek için çok az neden vardır.

Bir güzellik yarışmasında farklı mermiler, çocuğun daha sonra yaşamda ihtiyaç duyabilecekleri beceriler geliştirmesine izin verebilir. Örneğin, görüşme turu katılımcıya üyeliği, fikirlerini dile getirmesini ve genel konuşma becerilerini öğretebilir. Buna ek olarak, sınıfta sunum yapılması gerekebileceği okul koşullarında çok önemli olabilecek, daha büyük insan gruplarıyla konuşurken kendilerini nasıl rahat edeceklerini ve kendilerini rahat hissedeceklerini öğrenecekler.

Bir güzellik yarışmasının yetenek kısmı, çocuğun kendi yeteneklerini geliştirmesini sağlar ve bunu başkalarının önünde yapmak zorunda kalmaları, utangaçlığın üstesinden gelmelerine yardımcı olur. Ebeveynlerin çocuklarına çocuk güzelliği gösterilerinde yer almasının ana nedenlerinden biri, özgüvenlerini arttırmaya yardımcı olmaktır. Her çocuk genel yarışmayı kazanmasa da, her çocuğa katılmak için bir ödül verilecek. Buna ek olarak, bu sayfalar, çocuğu kendi derisinde daha rahat olmaya teşvik eder.

Doğum kusurları olan çocukları olan birçok ebeveyn, onlara diğer çocuklardan farklı olmadıklarını ve diğer çocukların katıldığı şeylere katılabileceğini öğretmek için bu sayfalara girecektir. Bu, çocuklar gibi her iki yönde de işe yarar. Yarışmada, engelli olup olmadığını ve daha fazla kabul edilebilir hale gelip gelmediğini başkalarını yargılamamayı öğrenmek; bu, birçok çocuğun engelli bir kişiyle nadiren etkileşime girmesi durumunda yapabilecekleri bir şey değildir.

  Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılmalı? Eğitim Danışmanı Fatih AYTAÇ

Güzellik yarışması, çocuklara bir gün boyunca bir prenses gibi hissetme fırsatı verir, bazılarının çocukları çok hızlı büyümelerini teşvik edebileceğini hissetme potansiyeli vardır, ancak çocuklar iyi bir şekilde topraklanmış ebeveynleri varsa, düşünmek için çok az neden vardır. bu. Genç kızların elmas tacı, topuklu ayakkabı ve makyaj giymeyi hayal ederek günlerini saatler geçirdiğini biliyorum.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın