USENET ve Motosikletler

Yolda iki tekerleğe binmeyi seviyorsanız, USENET'in ilginizi çekebilecek birçok haber grubu olduğunu göreceksiniz. Motosiklet haber gruplarının çoğu, kayıt hiyerarşisinde bulunacaktır. Motosikletinizi günlük bir banliyö olarak kullanabilseniz de, USENET'te eğlence konusu olarak kabul edilir.

Grupları Bulmak

Motosikletleri tartışmak için epeyce farklı bölgesel USENET grubu var. Özellikle Teksas'ta motosiklet kullanmaktan hoşlanan USENET kullanıcıları için bir haber grubu olan news.tx.motorcycles gibi belirli eyaletler için olanları bulacaksınız. Ayrıca Kanadalı sürücüler için olan ülkeler gibi belirli ülkeler için haber grupları da bulacaksınız. Bulunduğunuz bölge için geçerli olan bir haber grubuna katılmak, gerçekten çıkıp gezinebileceğiniz insanlarla bağlantı kurmanın en kolay yollarından biridir. Bununla birlikte, yalnızca düzenli bilgilerle ilgileniyorsanız, bunun bir kısmını ve çok özel şekillerde alabilirsiniz.

Harley-Davidson motosikletleri kullananlar genellikle herhangi bir konuda diğer motorsikletlerle ilgilenmiyorlar. Görünüşe göre Harley-Davidsons olmayan şeylerle ilgili haber gruplarıyla bile ilgilenmiyorlar, hatta bazılarının motosiklet çağırmaya hakkı var. Bu tür özel sürücüler binek motorsikletlere gidebilirler. Bir başörtüsü, bir kürek veya bir mafsal kullanıp kullanmadığınızı bilmiyorsanız, birileri muhtemelen bu haber grubunda oldukça basit bir cevap verecektir.

Düzgün çizgileri ve Japon yarış bisikletlerinin çılgınca hızlı hızlarını seviyorsanız, bu tür motosikletler için de haber grupları bulacaksınız. Rec.motorcycles.racing'e giderseniz, bisikletlerin en hızlı olduğu ve en son yarışlarında nasıl yaptıklarını tartışan birçok insan bulacaksınız.

USENET ve motosiklet camiası, yüzünde görünmese de, biraz ortak noktaları var. Birincisi, insanlar birisinin bu nispeten özel gruplardan birine ait olduğunu gördüklerinde, birbirleriyle bilgi paylaşmaya oldukça istekli olma eğilimindedirler. USENET çok popülerdir, ancak insanların bilgisayar ağları üzerinden tartışmalarının en yaygın yolu bu değildir. Elbette, motosikletler de popülerdir, ancak herkes iki tekerleği sürmek için kesilmez. Bir haber grubuna atlayın ve muhtemelen sizinle birlikte binmek isteyebilecek insanları bulmak veya en azından yerel bölgenizde çevrimiçi ve kapalıyken bağlantı kurabileceğiniz kişileri bulmak için çok uzun sürmeyeceksiniz.

  Kış Motosiklet Sürme Temelleri

Yalnızca belirli bir bisiklet türünü kullanıyorsanız, diğerlerinden daha uygun gruplar olup olmadığını görmek için USENET haber gruplarını kontrol ettiğinizden emin olun. Örneğin, Royal Enfield motosiklet sürücüleri, Hint motosiklet sürücüleri vb. İçin haber gruplarını arayabilirsiniz. Bu şekilde, yalnızca bindiğiniz motosiklet hakkında bilgi almakla kalmaz, aynı tasarım ve marka adına olan tutkusunu paylaşan insanlarla ağ kurmayı da başarırsınız. Ve bunun temelinde, USENET tamamen bilgi paylaşımı ve topluluğun bir parçası olmakla ilgilidir ve bu haber grupları ikisini de yapmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat etmektedir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın