Vahşi Yaşam · Trondheim, Norway

Norveç'te birçok yabani hayvan türü vardır: Elks, vaşak, sincap, Toplayıcılar, kurtlar, tilkiler, roa geyiği, yılanlar, geyikler, kuşlar, böcekler, vahşi kediler, porsuk ve ayılar.

Bu hayvanların çoğu, özellikle çiftleşme ve doğum mevsimi sırasında kendilerini tehdit altında hissetmedikleri sürece tehlikeli değildir.

Vahşi hayvanların zarar görmesinden endişe duymadan dağlara, ormanlara, ormanlara, fiyortlara gidebilirsiniz.

Elks, Norveç ormanlarındaki en büyük hayvanlardır. Erkek yetişkin geyik 240 cm boyunda olabilir ve 850 kg ağırlığında olabilir.

Avlanma izinleri ve lisansları olan birçok Norveçli, av mevsimi boyunca sonbahar ve kış aylarında avcılığa gider.

Köpek ile Elk avcılık (tazı) eski bir gelenektir. Norveçliler bunu iyi bir eğitim olarak görüyorlar. Elk av köpeklerinin bazıları harika avcılar olarak doğar!

Elksin neden kürk olduğunu biliyor musun? Bunun nedeni, kürkün onları sıcak tutması ve bazen boynuzlarının üzerinde kürk bulunmasıdır! Bu gibi elks hasta ve tıbbi yardıma ihtiyacım var. Elks, kendilerini tehdit altında hissediyorlarsa çok kaba olabilir! Bazı insanlar elksin orman asi olduğunu söylüyor!

Ren geyiği veya Ren geyiği avcıları Ren geyiği bulmakta iyidirler. Havadaki kokularını algılarlar veya izlerini takip ederler. Norveç'te aşağıdakiler gibi çeşitli geyik avı türleri vardır:

posteringsjakt (Norveççe): avcılar izlerini takip ederek hayvanları kovalarlar

smygjakt (Norveççe): Bir avcı hayvanın varlığını algılar.

drivjakt (İngilizce: Gürültü yapma): Hayvanları avcıların sabırla beklediği bir yere göndermek için bazı sesler alın (bu yöntem çoğunlukla Norveç'in güneyinde kullanılır). Benim gözlemlerime dayanarak, boğuşma sesini duyan geyikler farklı tepki veriyor! Birincisi, lider (sanırım) gürültünün nereden geldiğini araştırmaya gelecek, iki kişi kaçacak ve yedi kişi bunu görmezden gelecek. Hunter'ın sabrı ve kalıcılığı başarı için çok önemli faktörlerdir.

Trondheim Hayvanlar, Norveç çevre makamlarının koruması altındadır.

Sincaplar: Norveç'in her yerinde, özellikle ormandaki çam ağaçlarının üstünde. Kızıl sincaplar (Norveççe ekorn) çoğunlukla Kuzey ve Finnmark'ta yaşar. Çok tatlılar, ancak ABD'de sincaplar kadar evcil değiller.

  Yaban Hayatı Koruma Alanları

Vaşak: Trondelag'da vaşak ormanlarda ve dağlarda bulunur. Bazen hayvancılıkta çiftçiler için hoş olmayan koyunlara saldırırlar. Vahşi hayvanlar ama çok güzeller. Orta ve kuzey Norveç'te yaşıyorlar. Genellikle kediyi ve diğer küçük hayvanları yerler.

Hares: Çayırlarda ve ormanlarda yaşarlar ve kürkleri mevsimlerle renklenir, yazın kahverengi, kışın beyaz olur. Hares, Trondheim ve orta Norveç'teki diğer şehirlerde yaşar.

Ekleyenler: Trøndelag'da gözlemlendiler. Birini dağda Kuzey Trøndelag'da gördüm. Bir toplayıcı birini ısırırsa, kurbana hafif bir ateş verir. Zehirleri hiç öldürmez. Fare ve diğer küçük hayvanları yiyorlar ve kendilerini tehdit altında hissediyorlarsa ısırıyorlar. 2008 yazında, Trondheim'daki Jonsvatnet bölgesinde pek çok ek keşfedildi. Bu nedenle insanlar, özellikle koşucular ve yürüyüş yapanlar, bu bölgelerdeki eklentiler konusunda uyarıldı.

Norveç'te kurtlar çok fazla değil. Norveç doğal çevresi tarafından korunurlar. Ormanda yaşıyorlar ve küçük hayvanları yiyorlar. Ayrıca kuzeyde Trondelag'ın güneyinde çok az yer almaktadırlar.

Ormanda Tilki ve Kahverengi ayılar yaşıyor. Kahverengi ayılar (Bjørn) Trøndelag'da çok azdır. Yeraltında ya da deliklerin içinde yaşarlar.

Balina (Hval)

Balinalar Kuzey Norveç'te yaşıyor. Onlar sadık ve güzel yaratıklar.

Norveç'in Kuzeyine seyahat etme şansınız olursa, balina safarisini (hvalsafari) denemenizi öneririm. 300 Metre'ye kadar onlara inanılmaz bir şekilde yaklaşıyorsunuz.

İskandinav ülkeleri balina avcılığına izin veren tek ülkelerdir. Kuzeyde 90'lı yılların başında ticari balina avcılığına başladı. Balina avcılığı ile ilgili ekolojik döngüyü dengede tutmak için büyük balık stokları yedikleri için bazı argümanlar var. Balinalar, Norveç'teki yıllık avlarıyla tehlikeye atılmadı

Kuşlar (fugl): Trondheim'da çeşitli kuşlar var. Bunlardan bazıları çok meraklı ve güzel kuşlar. Ayrıca deniz kırlangıç ​​denir. Balıkları ve diğer küçük deniz canlılarını yerler. Kıyılarda, adalarda ve tatlı su göllerinde koloniler halinde yaşarlar. Çok romantik ve sevecen kuşlar. Erkek kuş, kur gösteriminin bir parçası olan balık sunarak dişi ile ilgilenir. 23 ya da daha fazla yaşta ulaşırlar.

  Punta Cana, Dominik Cumhuriyeti Yakınlarındaki Vahşi Doğa

Norveç Kjeld'indeki istiridye avcısı dünyada farklı renklerde görülebilir. Siyah ya da siyah beyazlar.

Solucanlar, böcek larvaları ve kıyı istiridye yakalayıcıları, gastropodlar ve polikurat solucanlar ile beslenirler. İstiridye avcıları, özellikle üreme mevsimi boyunca tek eşli ve çok kara kuşudur!

Erkek istiridye yakalayıcısı dişi için çok kemancı ve sadık! Yerlerini yuvalarına iyi görülebilir bir noktaya yerleştirilebilecek şekilde yerleştirirler.

İstiridye avcısı yumurtaları çok lezzetli! Dalga geçmek! Yumurtalarının tadının ne olduğunu bilmiyorum. Tamam … yumurtalara geri dönelim. Bir ila dört yumurta yumurtlarlar ve dişiler yumurtalar ile ilgilenirken erkekler daha fazla bölge savunması yapar.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın