Yaban Hayatı Kaçırma

Ziyaret ettiğim gün Carolina Wildlife Center'a getirilen bir yavru tavşan vardı ve o zaman en çok artan sorunlarından biri hakkında bilmem gereken her şeyi öğrendim. Bu tavşan, küçük bir çocuk tarafından kaçırıldı, yemek, anne veya evsiz tek başına bırakıldığını düşünüyordu. Tavşanla ilgili hiçbir şey yanlış değildi, sakatlanmadı, hastalanmadı, hiçbir şey olmadı; ve şimdi bu rehabilitasyon merkezi, vahşi hayata dönmeye uygun ve gerçekten hayatta kalma şansı elde edene kadar kendilerini yükseltmek zorundadır. Sence bu yavru tavşan annesinin o noktaya döndüğünde hissettiği ve çocuğunun nerede bulunamayacağı hakkında ne düşünüyorsun?

Bahar yaklaşırken, hayvanlar çocuklarını doğuracak ve vahşi doğada bol miktarda bebek görmeye başlayacağız. Bebeğin çoğu zaman yalnız bırakılabildiği ve bunu gördüğümüz zaman, çocuğun gerçekten tehlikede olmadığı durumlarda otomatik olarak tehlikede olduğunu varsayıyoruz. Bu nedenle, bu sorunun artmasını önlemek için herkese konuyla ilgili bazı bilgiler vermelerini tavsiye ediyorum.

Bir yavru hayvanın gerçekten nesli tükenmekte ve muhtemelen yetim olduğundan emin olmak için, orada oturun ve bir süre gözlemleyin, çünkü çoğu zaman annenin bir noktada geri dönmesini izleyeceksiniz. Konu bebek hayvanlarına gelince, hayvan örgütlerinin en çok yakalandığı en yaygın hayvanlardan biri, daha sonra rahatsız edilip edilmediğini görmek için yuvaya birkaç çubuk koymaya çalışın ve sonra anne beslenmek için bir noktada geri döndü. onun genç Yalnız bıraktığınız bir başka tür yavru kuşlar ve yuvalarından düştüğü bir tanesini görmemenizden daha yaygın. Kuş yaralanmamışsa, güvenle yuvaya geri dönebilir ve devam edebilirsiniz. Son olarak, yavru geyik olarak da bilinen yavru geyik, yavru geyikleri ironik bir şekilde korumak için anneleri tarafından da yalnız bırakılır. Bir kahverenginin kokusu yoktur, bu yüzden avcıları onları arar, bu yüzden yalnız kalırlarsa tehlikeye girmezler.

  Scary Halloween El Sanatları

Ancak, yetim kalmış bir hayvan bulursanız, bebeği kendi başınıza büyütmeye çalışmayın, çünkü bu aslında onu daha fazla risk altına sokar. Yaban hayatı da parazitler ve bulaşıcı hastalıklar taşıdığından size zarar verebilir. Tehlike altındaki bir hayvanı fark ederken, yerel rehabilitasyon merkezinizi de aradığınızdan emin olun.

Bir hayvan rehabilitasyona başlamadan önce, genç olana fayda sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Güvenlik nedeniyle çizilmeye ve ısırmaya karşı eldiven giymeyi veya ellerinize havlu takmayı deneyin. Ayrıca, hayvanı strese sokmamak için çevreyi karanlık olduğu kadar sessiz tutmalısınız. Yetimhaneyi ne şekilde taşımaya karar verirseniz verin, havalandırma olduğundan emin olun, çünkü tıpkı bizim gibi, hayatta kalmak için oksijene erişmemiz gerekir.

Tıpkı çocuklarımızı kaybetmek istemediğimiz ve birisinin onları yakalamasını istemediğimiz gibi, bu dünyayı paylaştığımız diğer canlı türleriyle aynı yapmamalıyız. Bir bebek hayvanını getiren kişi çoğu zaman onu ailesinden uzaklaştırmak anlamına gelmez, sadece bebeğin tehlikede olduğuna ve tamamen yalnız olduğuna inanır. Birçok insan vahşi yaşamın nasıl çalıştığı hakkında yanlış bilgilendirilmiştir ve tüm ebeveynlik stillerinin ve hayvan olarak hayatlarını yaşadıklarının insanlar ile yaptığımız gibi olmadığını anlamamız gerekir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın