Yaban Hayatı Resimleri Fotoğraflama ve Görüntüleme

Bu boş resim çerçevelerini doldurmanın bir yolunu arıyorsanız, kendi vahşi fotoğraflarınızı çekmek çok eğlenceli olabilir. Şehir sakinleri bile yüksek bina ofis pencerelerinin dışında kalan kuşlar gibi yaratıkları fotoğraflama fırsatını yakalayabilir. Yaban hayatı ya doğal olarak yaşayan ya gerçek anlamda vahşi olabilir ya da bir hayvanat bahçesindeki ya da akvaryumdaki hayvanlar gibi insanların sorumluluğunda olabilir. Her iki tür yaban hayatı da amatör fotoğrafçı için görkemli bir konu materyali sağlayabilir. Bir sonraki gün komşuluk hayvanat bahçenizde, kendinizi göstermek için resim çerçeveleri bulmaya çalışırken bulduğunuz hayvanların güzel resimlerini alabilirsiniz.

Yaban Hayatı Fotoğrafçılığını Yakalama

Yaban hayatı, geleneksel konulara göre biraz daha zor olabilir. Hayvanlardan birisinin gülümsemesini ve “peynir” demesini istemek çok kolay değil. Bununla birlikte, vahşi yaşam çekimleri yapmak için harcadığınız zaman ve enerji, sevdiğiniz unutulmaz çekimlere sahip olduğunuzda gerçekten faydalı olabilir. İzlenen ipuçları, güzel vahşi yaşam fotoğraflarını kolayca çekmenize ve yakalamanıza yardımcı olabilir:

• Vahşi yaşamın fotoğraflarını çekerken, kendinizi sadece kafa vuruşu ile sınırlamayın. Çok daha iyi bir görüntü, hayvanın içinde yaşadığı çevreyi ve bununla birlikte hayvanın kendisini içerir. Bu, fotoğrafınıza bir yer hissi verir ve birçok durumda çevre yine de oldukça muhteşemdir. Yaban hayatı konunuza hala önem verirken, yaban hayatı fotoğraflarınızın arka planının, resmin genel kompozisyonunda önemli bir parçası olmasına izin verin.

• Yaban hayatı fotoğraflarını bir arabadan çekmekten korkmanıza izin vermeyin. Bazı durumlarda, fotoğrafını çekmek için yürüyerek hayvana yeterince yaklaşmak mümkündür, ancak genellikle yaklaşan bir kişi vahşi bir hayvanı korkutur. Ancak, milli parklarda yaşayan hayvanlar, diğer araçlarla birlikte arabaları görmeye uyarlanma eğilimindedir ve bir arabadaki varlığınız tarafından tehdit edildiğini hissetmezler.

• Mümkünse, bir tripodla çalışın. Tripodunuzu yanınıza alacak bir konumda değilseniz, en iyi vahşi yaşamı çekmenize yardımcı olmak için fotoğraf makineniz için bir tür destek kullanın.

  Punta Cana, Dominik Cumhuriyeti Yakınlarındaki Vahşi Doğa

• Konunuzu fotoğraflamak için günün güzel bir zamanını seçin. Ortam aydınlatması koşulları mevcutsa, seçilen bir vahşi yaşam konusu çekilebilirse, dış mekanda çekim yapmak için en uygun zamandır. Doğrudan güneş ışığında, günün ortasında yaban hayatı fotoğraflarını çekmekten kaçının. Nitekim, yapılacak mükemmel hareket genellikle gölgede çekim yapmaktır, çünkü bu konunuzun karanlık ve ışık arasındaki ince ilişkisini sürdürmesine izin verir.

• Düşük ışıkta keskin görüntüler yakalamak için bir görüntü sabitleme lensi satın almayı düşünün. Bu, elinizdeki kamerayla meydana gelen hareket miktarını azaltır ve bu da en iyi fotoğraflarla sonuçlanır.

Yaban Hayatı Fotoğrafçılığını Gösterme

Yaban hayatı fotoğraflarınızı göstermenin en iyi yolu keçeleşmiş resim çerçeveleridir. Düzgün bir şekilde çerçevelenmişse, bir vahşi yaşam fotoğrafı iç mekana heyecan verici bir his katmanın mükemmel bir yoludur. Yaban hayatı fotoğraflarını masanızda, sandalyede, yan masada veya ev ya da ofiste başka bir yerde göstermeye karar verirseniz, özenle seçilmiş resim çerçevelerinde en iyi çekimler dekorunuza güzel bir katkı olabilir.

Yaban hayatı fotoğraflarının çekilmesi ve en sevdiğiniz vahşi yaşam fotoğraflarının resim çerçevelerinde görüntülenmesi genellikle ödüllendirici olur.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın