Yatırım Fonlarına Yatırım Yapmanın 7 Sebebi

Neden hiç yatırım yapmayı düşünelim ki? Bir zorunluluk mu, yoksa sadece birinin seçimi meselesi mi? Yatırım yapmak söz konusu olduğunda bile, yatırım fonları neden diğer araçlardan daha çok tercih edilen bir seçenek?

Evet, yatırım fonları daha az risk yerine daha iyi getiri elde edebileceği en iyi yatırım çözümüdür. Dahası, sermayeniz her finansal konuda uzman olan ve 10 yıldan fazla bir deneyime sahip olan ve yatırımınızla ilgili her türlü endişeye katılması ve çözülmesi için nitelikli bir fon yöneticisi tarafından yönetilir. Bir yatırım fonu, paranızın ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlandığı bir yatırım seçeneği ve esnek para çekme seçeneği sunar.

Akıllıca Yönetilen

Piyasaları izleme ve yatırımları yönetme konusunda derin olan fon yöneticisi tarafından yönetilirler. Ne zaman satın alacağınız, stoklarınızı ne zaman alacağınız konusunda sizi yönlendirir. Paralarını senden çok daha iyi yönetiyorlar. Fon yöneticileri, tüm finansal konularda engin bir deneyime sahiptir ve yatırımınızın güvenli ve zaman içinde gelişeceğine dair bir güvencedir. Tüm sorumluluğunu, paranızı yatırım yaptığınız aşamadan, yüksek geri dönüşlerle yatırımınızı geri çekmek istediğiniz aşamaya alırlar. Fonunuzun daha iyi güvenlik ve yönetimini garanti etmesinin nedeni budur.

Daha İyi İadeler

Yatırım fonları, diğer geleneksel yatırım planlarından daha yüksek ve daha iyi getiri sunar. Yatırımlar yerine daha az risk almak isteyen yatırımcılara en iyi seçenekleri sunarlar. Kişi bugün doğru yatırım fonlarına yatırım yaparak bir tasarruf planıyla başlamalıdır. Birkaç yatırımcı genellikle piyasanın dalgalı aşaması için endişelenmektedir, ancak yıllar geçtikçe verileri, yatırımcıların dalgalı piyasada bahis yapmaya devam etmeleri halinde daha fazla para kazanabileceğini açıkça göstermektedir. Ayrıca yatırım fonları yatırımcıların her türlü sahtekarlığa karşı korunmaları açısından en güvenli yöntemlerden biridir.

Kolay Yatırım

  Craft Show'larda Satışları Artıracak 7 İpucu

Paranızı stoklara yatırmanın en kolay ve en güvenli yollarından biridir. Tüm plan çevrimiçi olarak da sunuluyor ve sadece birkaç tıklatma meselesi haline geliyor. Performansı takip etmek bile kolaylıkla yapılabilir. Lumpum, yatırım fonlarına yapılan bir defalık yatırımdır, oysa küçük miktarın periyodik olarak dağıtıldığı SIP vardır. SIP tutarı her ay yatırımcının hesabından otomatik olarak borçlandırılır. Böylece daha yüksek getiri sağlayan kolay bir işlemdir.

Yatırım Seçimi

Diğer planların çoğu, daha önce ortaya koydukları planları dikte etmekle ilgili olsa da, yatırım fonları size birçok seçenek sunar. Ne tür bir fon istediğinizi ve ne kadar süreyle ne kadar yatırım yapmak istediğinizi seçerek, bu seçeneklerin tümü size aittir ve size uygun planı seçme ve seçme hakkınız vardır. Sonuç olarak, gereksiniminize göre tasarlanmış özelleştirilmiş bir yatırım planı sunarlar.

Çeşitlendirilmiş Yatırım

Yatırım fonlarında, fonlarınız çok çeşitli hisse senetleri için çeşitlendirilir ve yatırılır. Bir hisse senedi herhangi bir değişiklikle karşı karşıya kalırsa, diğer hisse senedinin performansı ile dengelenir. Riski azaltmak için paranızı tek bir yatırım fonu kategorisine yatırmamanız, farklı olanlar arasında çeşitlendirmeniz tavsiye edilir.

Güvenli Gelecek

Yatırım fonlarına yatırım yaparken, kazancınızın veya tasarruflarınızın belirli bir miktarını, belirli yıllar boyunca sürekli olarak para yatırdığınız Sistematik Yatırım Planına yatırmayı taahhüt ediyorsunuz. Bu, her ay planınıza belirli bir değer katmak için disiplinli olduğunuz geleceğinizi güvence altına almanıza yardımcı olur. Bu, sabit aylık harcamanız olur, diğer masraflarınız ise, kalan miktarınızdan kalır. Yaptığınız tüm muhtelif harcamalardan bağımsız olarak, güvenli bir gelecek sunmaya katkıda bulunacak kazançlarınızın bir miktarını azaltmanızı sağlar. Tutarınız bozulmadan kalıyor ve daha iyi bir yarın için büyümeye devam ediyor.

Esnek Para Çekme

  Tematik Yatırımın Önemi

Neredeyse tüm yatırım araçları paranızı belirli bir yıl boyunca tutarken, acil durumlarda bu tutarı çekmeniz gerçekten zorlaşıyor. Yatırım fonları, yatırdığınız paranın likiditesinden yararlanmalarını sağlar. Bununla birlikte, planınızdaki paranızı dilediğiniz süre boyunca saklayabilirsiniz. Ancak, yatırım planının şartlarına uygun olarak olgunlaşmadan fonların geri çekilmemesi tavsiye edilmektedir.

Umarım, şimdi yatırım fonlarının yararlarının farkındasınızdır. Bu yatırım seçeneği hakkında daha fazla bilgi edinmek için en kısa zamanda bir finansal uzmanla bağlantı kurun.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın