Yeni Bir Okula Gitmek – Gençler İçin İpuçları

Bilge veliler, ev değiştirmenin ve yeni bir yere taşınmanın, çocuklar için, özellikle de gençler için, hareket onlar için olabileceği kadar stresli olabileceğini biliyor.

Bu nedenle, çocuk psikologları, ebeveynlere, çocuklara hareket sırasında ve sonrasında onlarla 'şimdi' olduklarının bir özetini yapmalarını önerir. Bu sadece ebeveynlerin çocuklarını arkadaşlarıyla adres ve telefon numarası değiş tokuş etmesi ve onlarla iletişimde kalmaları için cesaretlendirmeleri gerektiği anlamına gelir;

1 Çocuklar, yeni okulda ya da basket topu, yüzme, müzik kulübü, dramatik toplum ya da hobi sınıfı gibi en sevdiğiniz etkinliklerin uygun olup olmadığını öğrenmek için zaman ayırın; topluluk hızlı, zevkli.

2 Ailenizle, hareketle ilgili duygularınız ve okul yılı için hedefler hakkındaki fikirleriniz veya yeni bir yerde almak istediğiniz ders dışı etkinlikler hakkında konuşun. Ebeveynler zeki ve sevgi dolu, fakat tam anlamıyla akıl okuyucuları değil – bu yüzden lütfen duygularını kabul et.

3 Okul çantanızı, kıyafetlerinizi ve daha önce ihtiyaç duyabileceğiniz diğer malzemeleri organize ederek sabahın erken saatlerinde panik atak geçirin. Belki de ebeveynlerinizden en sevdiğiniz öğle yemeği kutusundaki atıştırmalık yiyeceklerinizi tiffin zamanda rahat bir yemeğe davet etmelerini isteyebilirsiniz – evet, yardımcı olduğu biliniyor!

4 Ebeveynlere / daha büyük bir kardeşine veya size yakın olan birine, okuldaki ilk gününüzde bir miktar manevi destek isteyin;

5 Okulda, yıldızların seni rahatsız etmesine izin verme – tüm yeni yüzler senin hakkında, senin hakkında bilmek kadar meraklı olacak. Öyleyse, biraz cesaret topla, bir gülücük giy ve kendini arkadaşça bir yüzle tanıştır – Onlara biraz ilgi gösterdiğinde yabancılarla konuşmanın ne kadar kolay olduğunu öğrenince şaşıracaksın! Evet, okul kuralları, en iyi etkinlikler, ilgi alanları ve tabii ki öğretmenler hakkında sorular sormaya başlayın!

  OKULA DÖNÜŞ KIRTASİYE VE ÇANTA ALIŞVERİŞİM | Hepsiburada.com

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın