Yeni Veya Kullanılmış Motosiklet: Sizin İçin Doğru Seçim Hangisi?

Yeni veya kullanılmış motosikletler arasında karar verirken, hangisinin sizin için doğru olduğuna nasıl karar verirsiniz? Bir yandan, yeni bir bisiklet oldukça ütüyle kaplı güvenilirlik garantisi ile geliyor. Diğer yandan, kullanılmış motosikletler çok daha az ilk nakit harcama gerektiriyor. Hangisi doğru seçim? Cevap birkaç faktöre bağlı.

Fiyat, birçok sürücü için belirleyici bir faktördür. Yeni bir bisiklet parkurdan çıktıktan sonra, amortisman, kullanılmış bir aracı kesinlikle cüzdan üzerindeki etki açısından makul bir seçim haline getirerek devreye girer. Basitçe belirtildiği üzere, geçen yılki model için fiyatların showroom katındaki parlak yeni sürüşlerden çok daha düşük olması muhtemel. Çan, ıslık ve en son teknoloji anlamında küçük bir fedakarlık söz konusu olduğunda, başka türlü karşılayamayacağından daha kaliteli bir bisiklet satın almak mümkün olabilir. Bununla birlikte, toplam maliyeti tartmak önemlidir. İkinci el motosikletler, sürüşün aşınma ve yıpranmasını gösterir. Çok fazla gibi görünen bisiklet aslında çok fazla çalışmaya ihtiyaç duyabilir ya da büyük bir bakım gerektirebilir. Uzman bir tamirci değilseniz, bisikletin en azından mekanik olarak sağlam olmasını sağlamak için kazanılmış bir ilgisi olan bir satıcıdan satın almak akıllıca olabilir. Bakım, onarım ve aksesuar için geri dönüş yapacak müşterileri ile güven inşa etmeyi umabilirler.

Yeni ve kullanılmış motosikletler arasında karar verirken sürücünün kişisel mekanik yeteneği de devreye giriyor. Çoğu sürücü meraklısıdır ve çoğu, en azından bir dereceye kadar motorlarla uğraştı. Bununla birlikte, tüm sürücüler, indirilmiş, eğilmiş bir çerçeveye neden olan ya da sert ve kötü bir şekilde korunan bir domuzun işaretlerini bilen bir bisikleti tespit etme bilgisine sahip değildir. Bir ikinci el makine düşünülürken kendi yeteneğiniz, istekliğiniz, zamanınız ve kaynaklarınız için dürüst bir değerlendirme gereklidir. Onarım yapmaya istekli ve yapabiliyor musunuz? Parçaları değiştirmek, gerekli onarımları yapmak ve hasar veya aşınma belirtilerini tanımak için gerekli kaynaklara sahip misiniz?

  Yatırım Yapmak veya Yapmamak - Dubai'nin Emlak Çıkmazı

Son olarak, geleceği düşünmek akıllıca olacaktır. Kullanılmış motosikletleri sınıflandırılmış reklamlar veya çevrimiçi satış siteleri aracılığıyla satın almak her zaman risklidir, ancak özellikle iyi bir anlaşma kendini gösterirse, anlayışlı bir alıcı bu yönde ilerlemeyi seçebilir. Bununla birlikte, ister yeni ister önceden sahip olunup karar vermeyeceğinize karar vermeden önce bir satıcıdan almayı düşünmek akıllıca olabilir. En azından bisikletin incelenmiş ve aşınma, yıpranma ve olası onarım ihtiyaçları için değerlendirilmesi konusunda güvence altına alınacaksınız. Bayilerin çoğu sadece motosikletlerden daha fazlasını sunar. Bakım, onarım, aksesuar ya da sadece tavsiyeye ihtiyacınız olsun, uzun vadede mükemmel bir kaynaktırlar. Binicilik kültürü ilişkiler üzerine kuruludur. Yerel bir satıcıyla sağlam bir bağlantı kurmak, sadece toplumu bir bütün olarak desteklemekle kalmaz, aynı zamanda yolda yardım için değerli bir kaynak sağlar. İster yeni ister kullanılmış olsun, ihtiyaçlarınız için doğru olan sürüşü aldığınızdan emin olun.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın