Yüksek Hızlı ve Hızlı İnternet Bağlantısı İçin Geniş Bant İnternet

Günümüzde tüketiciler çeşitli etkinlikler için hızlı İnternet bağlantılarına sahip olmayı tercih etmektedir. Bunlar, çevrimiçi oyun oynamak, dosya aktarmak, çevrimiçi müzik dinlemek ve iş amaçlı e-posta gönderip almak gibi kişisel ilgi alanlarından olabilir. İnternet kullanımındaki artışla birlikte, bir İnternet çözümü arayan kullanıcılar için hız en önemli faktördür. Ve yüksek hızlı İnternet bağlantısı hakkında konuştuğumuzda, geniş bantlı bir hizmet olmak zorunda.

Geniş bantlı bağlantı nedir?

Bir İnternet bağlantısı, dosyaları ve verileri aktarırken saniyede 256 kilobayttan fazla indirme hızına sahipse geniş bant olarak tanımlanır. Genellikle “yüksek hızlı” veya “premium Internet” bağlantısı olarak adlandırılır, çünkü genellikle yüksek veri aktarım hızına sahiptir. Geniş bantlı bir planla, kullanıcılar dünya çapındaki web'e selefi olan çevirmeli ağ ile karşılaştırıldığında daha hızlı ve daha kaliteli bir erişimin tadını çıkarabilirler. Geniş bant ve çevirmeli bağlantı arasında bağlantı hızı, veri aktarım hızı ve fiyat açısından büyük fark var. Genişbant internetin popülaritesi nedeniyle, büyük ulusal şirketlerden küçük yerel şirketlere kadar genişbant hizmeti sunan birçok farklı şirket bulunmaktadır.

Başlıca geniş bant internet türleri

Genişbant İnternet servisi, elektrik hatları, kablo hatları, hücresel ağlar ve uydu bağlantıları gibi çeşitli şekillerde iletilebilir. Günümüzde en yaygın kullanılan beş ana geniş bant bağlantı türü şunlardır:

Asimetrik Sayısal Abone Hattı (ADSL) – Bu pazardaki en popüler geniş bant bağlantıdır. Telefon hattı normal olan herkes bu tür geniş bant bağlantılarına erişebilir. ADSL hızları saniyede 128 kilobit ile saniyede 5 megabit arasında değişebilir. Ancak, ADSL doğası gereği asimetrik olduğundan, yükleme hızı indirme hızına kıyasla daha yavaştır.

Simetrik Dijital Abone Hattı (SDSL) – Bu tür geniş bant planını kullanmak için, ek bir telefon hattına sahip olmanız gerekir. Burada veri yükleme ve indirme hızı aynıdır.

  Bir Finansal Planlayıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Kablo genişbant – Burada koaksiyel kablolar, yüksek hızlı geniş bant bağlantı sağlamak için kullanılır. Kablolar, bir telefon hattına göre daha yüksek bir bant genişliği bağlantısına sahip olduklarından, bir kablo geniş bant bağlantısı daha hızlı olur. Bir kablo geniş bant bağlantısının hızı saniyede 2 megabit ile saniyede 8 megabit arasında değişebilir.

Uydu genişbant – Bir uydu geniş bant bağlantısında, veri göndermek ve almak için bir uydu çanağı kullanılır. Bu tür genişbant bağlantıları, diğer İnternet bağlantı türlerinin oldukça nadir olduğu kırsal alanlarda yaygındır.

Kablosuz geniş bant – Bu, bir kullanıcının veri iletmek için cep telefonunu bilgisayara bağlaması gereken en geniş bant teknolojisidir. Kablosuz geniş bant hızları saniyede 128 kilobit ile saniyede 3 megabit arasında değişebilir.

Bu genişbant planların her birinin kendi yararı ve yararları vardır. Aslında, hem ev hem de iş kullanımı için uygun bir geniş bant tipine ve geniş bant planına karar verirken göz önünde bulundurulması gereken birçok önemli husus vardır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın