2018'de Muhafazakar Yatırımcılar için Akıllı Yatırım Stratejileri

Technology in the hands of businessmen

2018'e girerken, yatırımcılar önceki yıllarda verilen yatırım kararını yansıtıyor. Özellikle yatırım portföylerini olumsuz yönde etkileyebilecek iç ve jeopolitik düzenlemelere dayanan birkaç bilinmeyenle birlikte birçok husus var.

Düşük riskli ve uzun vadeli yatırımların olduğu bir mevsimde, 2018'deki muhafazakar yatırımcılar için akıllı yatırım stratejilerinden bazıları.

1. ABD Tasarruf Bonosu

ABD Hazinesinin ultra güvenli ve akıllı koruyucu tahvilleri enflasyona göre düzeltilmiş sabit oranlı tasarruf bonoları sunmaktadır. Devlet destekli bir yatırım olarak, ABD Tasarruf Bonosu piyasa fiyatlarında teklif edilir ve temerrüde karşı garanti verir ve bu nedenle muhafazakar yatırımcılar için mükemmel bir yatırım stratejisidir.

2. Yüksek Verimli Tasarruf Hesapları

Bu alternatif tasarruf ürünü, orta vadede nakit üzerinden emniyetli ve biraz daha yüksek verim sağlar. Yüksek verimli tasarruflara yapılan yatırım, yatırımcıya çok rekabetçi bir piyasa fiyatı karşılığında getiriler için sabit bir faiz oranı kazandırır.

3. Emtialar

Değerli metaller gibi ürünler, enflasyona ve diğer olumsuz ekonomik belirsizliklere karşı koruma önlemi olarak riskten korunma para birimine akıllı bir alternatif sunar. Sonuç olarak, tarım ürünleri gibi ürünler çeşitlendirme için mükemmel bir alternatif sunar ve bu nedenle 2018 için akıllı ve muhafazakar yatırım stratejileri olarak kabul edilir.

4. Bireysel Kurumsal Tahviller

Şirket tahvilleri, şirketler tarafından finansal ihtiyaçlarını gidermek için sermaye toplamak amacıyla yatırımcılardan borç finansmanı olarak verilir. Şirket tahvilleri şirkete ve finansal durumuna bağlı olarak rekabetçidir ve dolayısıyla hazine bonolarına göre daha yüksek getiri elde eder.

Ancak, yatırımcılar temerrüt riskini ve olasılığını belirlemek için finansal analiz için çeşitli araçlara dayanarak ilgili şirketin risk durumuna ilişkin özen göstermelidir. Sonuç olarak, “önemsiz” tahvillerin aksine, yatırım yapılabilir tahvillere yatırım yapmak iyi bir yatırım uygulamasıdır. Uluslararası hisse senedi fonları

  Baharın Renkleri temalı sergi Capacity Sanat Galerisinde

5. Bireysel Stoklar

Halka açık şirketlere uzun vadeli yatırım yapmak, yatırımcıya hissedar olma ve şirkette eşitlik elde etme imkanı sunar. Doğru fiyatla bir şirkete satın almak, yatırımcıya şirketle birlikte büyümek için bir şans sunar. Sonuç olarak, bireysel hisse senetleri sadece hisse fiyatından getiri sağlamakla kalmaz aynı zamanda özkaynaklarında da kâr eder.

Ancak, şirketin piyasayı etkileyen iç veya dış güçler nedeniyle yavaşlama olasılığı hala var.

6. Sabit birim güvenleri

Sabit birim güvenleri, belirli bir yatırımda tutulan birimlere dayanarak sabit getiri sağlayan bir yatırım fonu yatırım programıdır. Yatırım fonları, yatırımlardan elde edilen kazancı bölen yatırım mütevellileri tarafından yönetilmektedir. Sabit birim güvenlerine yatırım yapmak akıllı ve muhafazakar bir yatırım stratejisidir, çünkü yıllık olarak getirileri garanti eder.

7. Yaşam Döngüsü veya Hedef Tarih Fonları

Bu, belirli bir süre sonra paralarına erişimlerini sağlamak isteyen akıllı muhafazakar yatırımcılar için mütevelli heyeti tarafından yönetilen ortak bir fondur. Sonuç olarak, fonlar yatırımcı için sabit getiri sağlar. Örneğin, üç yıllık vade süresine sahip bir hedef tarih fonu% 5-7'lik bir faiz getirebilir ve bu yatırımcının yatırımına katılacağı şeydir.

Muhafazakar ve akıllı olmasına rağmen, tüm Yatırım kararları bireysel bir portföyün risk profiline dayanarak verilmelidir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın