Ağaç İşleme Projeleri için Doğru Zımpara kağıdını seçme

Aşındırıcılar pazarında mevcut olan birçok seçenekle, doğru zımpara kağıdı için alışveriş kafa karıştırıcı ve sıkıcı olabilir. İstediğiniz hassas ahşap kaplama için uygun zımpara kağıdının seçilmesi önemlidir. Bunu etkili bir şekilde gerçekleştirmek, çeşitli aşındırıcılar ve ahşap yaptıkları yüzeyler hakkında bilgi edinerek mümkündür. En popüler zımpara kağıdı türleri ve ne tür ağaç işleme projeleri için önerildikleri veya kullanıldıkları hakkında birkaç şey öğrenmek için okumaya devam edin.

Zımpara Kağıdı ve Amaçları

Tam olarak aradığınız bitişi elde etmek, doğru tipte zımpara kağıdı ile başlar. Başarılı bir projenin anahtarıdır. İstediğiniz görünümü ve bitişi elde etmede büyük bir rol oynamakla kalmaz, aynı zamanda projeyi daha kolay hale getirir ve daha verimli bir şekilde yapmanızı sağlar. Duvara büyük ve ağır bir resim çerçevesi asmanız gerektiğini düşünün. Küçük bir tornavida kullanmazsınız. Bu sadece sonsuza dek sürmeyecek ve aşırı derecede zor olacaktı, ama muhtemelen bu şekilde arzu edilen sonuçları elde edemezdiniz. Bunun yerine, bir matkap kullanın çünkü iş için uygun bir araçtır. Aynı fikir ağaç işleme ve zımparalama için de geçerlidir.

Zımpara Kalitesi

Cam kağıt olarak da adlandırılan zımpara kağıdı, metal, kaya ve cam gibi agregat malzemelerden yapılmış bir aşındırıcıdır. Büyük rulolar, tabakalar veya diskler ve bantlar halinde gelirler. Hepsi birbirine benziyor gibi görünse de, hepsi arasında geniş farklılıklar var. Bu yüzden bir aşındırıcıda ne arayacağınızı bilmek önemlidir. En yaygın zımpara kağıdı türlerinin listesi:

  • Aluminyum oksit
  • Silisyum Karbür
  • çakmaktaşı
  • lâl
  • Seramik

Tüm zımpara kağıdı, inç kare başına aşındırıcı parçacıkların miktarına göre altı kategoriden birine konabilir. Kategoriler aşağıdaki gibidir:

kurs – Kurs zımparalama aşındırıcıları 40 ila 60 grit içerir. Bunlar ağır hizmet tipi ahşap işleme ve bitirme projeleri için en iyisidir.

  Teknoloji, Sosyal Medya ve Gençiniz

Orta – Orta aşındırıcılar 80 ila 120 kum arasında herhangi bir yere sahiptir ve küçük kusurları ve kusurları gidermek ve ahşap yüzeyleri yumuşatmak için kullanılır.

İnce – İnce zımpara kağıdı 150 ila 180 kum arasında bir yerde kalır. Son kat uygulanmadan önce genellikle son düzleştirme için kullanılırlar.

Çok iyi – Çok ince aşındırıcı madde 220 ve 240 grit arasında bir yerde bulunur. Bunlar en iyi boyama ve sızdırmazlık arasında ahşabı zımparalamak için kullanılır.

Oldukça iyi – Bunlar 280 ile 320 arasında kum içeriyor. Bitmiş katlar arasında, ekstra ince kağıt toz noktalarını ve bunun gibi küçük kusurları giderir.

Süper İyi – En iyi zımpara kağıdı 360 grit veya daha fazla içerir. Bunlar tipik olarak bir ahşap işleme projesinin son aşamalarında kullanılır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın