Ağaç İşleri – Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

Yeni başlayanlar için ahşap işleri çok zor, karmaşık ve masraflı görünebilir. Ağaç işleme aletlerinin ve malzemelerinin masrafından bir projenin planlarını ve planlarını gözden geçirmek için gereken zamana kadar. Gerçek şu ki, ahşap işçiliğini öğrenmek zor değil. Temel bilgileri öğrendikten sonra geri kalanı yerine geçecek. Yetenekli bir ağaç işçisi olmak zaman alır, ancak bir şeyler inşa etmeyi seviyorsanız, bu hobi çok faydalı olabilir.

Ağaç işlemeye başlamak isteyenleriniz için, size ahşap işleme projelerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları sunacağım.

  • Öncelikle mağaza kurmak için bir yer bulmanız gerekiyor. Alanın iyi bir aydınlatmaya sahip olduğundan ve iyi havalandırıldığından emin olmak istiyorsunuz. Tavsiye ettiğim birkaç yer bir garaj, kulübe, boş oda veya bir bodrum.
  • Tüm inanılmaz projelerinizi yapacak bir yer bulduğunuzda, bazı kaliteli ahşap işleme araçlarına yatırım yapmanız gerekir. Araçlar ucuz değildir, bu yüzden sadece o anda ihtiyacınız olanı satın alın. Yeni başlayanlar için, bir dizi projeyle başa çıkmak için başlamanız gereken yedi temel aracın bir listesi: 1) elektrikli matkap, 2) dairesel testere, 3) masa testere, 4) gönye testere, 5) yönlendirici, 6) yapboz ve 7) yörüngesel zımpara. Birkaç temel araç arasında tornavidalar, çekiç, bir çift testere atı ve hatta bir mezura var. Tabii ki, ağaç işleme becerilerinizi geliştirirken koleksiyonunuza her zaman araçlar ekleyebilirsiniz.
  • İlk ağaç işleme projenize karar vermeden önce, uzun bir yol kat etmenize yardımcı olacak bazı tavsiyeler var. Küçük başlayın. Bu çok önemli. Daha karmaşık projelere başlamadan önce ayaklarınızı ıslatmanız gerekir. Küçükten başlamak da size temel bilgileri öğretmeye yardımcı olacaktır.
  • Şimdi ilk ahşap işleme projenizin ne olmasını istediğinize karar verin. Bir karar verdikten sonra, gerekli tüm malzemelerin, gereken odun miktarının ve türünün ve bu projeyi tamamlamak için gereken araçların bir listesini yapabilirsiniz. Bu liste bir bütçe belirlemenize yardımcı olacak, böylece proje ortasında cebinizden bir delik yakmadınız.
  • EMNİYET. Bu ahşap işçiliğinin ilk ve en önemli kuralıdır. Ahşap işleme yaparken daima güvenlik ekipmanı kullanın, çünkü herhangi bir şans almak istemezsiniz. İhtiyacınız olacak birkaç şey, işitme koruması, koruyucu gözlük / gözlük, toz maskesi / solunum cihazı ve bazı tek kullanımlık eldivenlerdir. Gevşek oturan kıyafetlerden kaçınmak da çok önemlidir.
  • İyi deyim, “pratik mükemmelleştirir”. Küçük projeleri tekrar tekrar yapmak, ağaç işleme becerilerinizi geliştirecek yeni teknikleri kullanma ve uygulama şansı verir.
  Çocuklar ve Gençler - Çocuklara Yeni Davranış Tarzları Oluşturma Eğitimi Verildi

Şimdi birkaç temel acemi ağaç işleme ipucuna sahip olduğunuza göre, olmak istediğiniz ağaç işçisi olma yolundasınız. Unutmayın, oraya ulaşmak biraz zaman alacaktır, ancak biraz sabır ve özveri ile her zaman hayalini kurduğunuz yetenekli ağaç işçisi olabilirsiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın