Anahtar Kelime Araştırma Arama Motoru Pazarlamasında Hayati Bir Rol Oynuyor

Her zaman arama motoru optimizasyonu hakkında bilgi ararken veya konu ile ilgili yeni bir strateji öğrenmeye çalışırken, bir nokta sabit kalacak, anahtar kelimelerin önemi. Birisi web sitenizi veya blogunuzu ziyaret ettiğinde, ilk birkaç saniye kalacağını veya tamamen ayrılacağını belirler.

“Anahtar kelime” nedir ve nasıl çalışır?

Web siteniz düzgün hazırlanmadıysa, tüm SEO stratejisi tanınır. Anahtar kelime araştırma ve analizi, bir web sitesi, marka veya ürün veya hizmetin bir arama motorunda fark edilebilir olmasına yardımcı olan en önemli faktörlerden biridir. Anahtar kelime araştırmasına girmeden önce, konuyu daha iyi algılamanıza yardımcı olacağından, bir anahtar kelimenin ne olduğunu bilmek çok önemli olacaktır.

Temel olarak, bir anahtar kelime, bir şeyi aramak için interneti neden kullanan kişiler tarafından kullanılan bir grup kelime veya kelime öbeğidir. Dolayısıyla, anahtar kelime araştırması, insanların, özellikle hedef kitlenizin, işletmeniz veya ürününüz veya hizmetinizle ilgili olarak en çok kullanacağı kelime ve kelime öbeklerini bulmak anlamına gelir.

SEO stratejinizde anahtar kelimelerin önemi

Şimdi anahtar kelime araştırmasının önemini kavramak için daha fazla bilgiye ihtiyacınız olacak ve ayrıca konuyu daha ayrıntılı araştırmanız gerekecektir. Ayrıca konuyu anlamak için SEO sürecinin önemini anlamanız gerekir. SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, birisi işletmenizle ilgili bir şey aradığında, web siteniz veya marka adınızın arama motoru tarafından sağlanan ilk 10 sonuç arasında olmasını sağlayan yöntemdir.

Böyle bir pozisyona ulaşmak ve aynı şekilde devam etmek kolay değildir. Oldukça fazla zaman, emek ve iyi düşünülmüş bir strateji bu en üst sıraya çıkmak ve orada kalmak için kullanılır. Bu pozisyonu elde etmek için işletmeler ve web siteleri tarafından kullanılan süreç SEO olarak bilinir. Uygun anahtar kelime olmadan, web sitesinin optimize edilmesi neredeyse imkansız olacaktır. Ayrıca, oluşturduğunuz içerik stratejisi yeterli trafik getiremez.

  Yaban Hayatı Dünya Mason Arı Kutusu

Yani, oldukça açıktır ki, üstleneceğiniz SEO stratejisinin anlayışı, uygulanması ve başarılı bir şekilde tamamlanması için anahtar kelimelere ihtiyacınız vardır. Yanlış bir anahtar kelime kümesi seçerseniz, işler de ciddi bir nosedive alabilir. Çünkü, seçtiğiniz anahtar kelimeleri arayan kişi web sitenizi alakasız bulursa, o sitede kalmayacak veya daha derine gitmeyecektir. “Geri” düğmesine basacak ve hemen çıkacaktır. Bu tür ziyaretler hemen çıkma oranını artıracak ve bu da web sitenize ve performansınıza karşı son derece caydırıcı olacaktır.

Yardımcı olabilecek araçlar

Anahtar kelimelerin son derece önemli olduğu ve akıllıca seçtiğinizden emin olmak için, konuyla ilgili kapsamlı bir araştırmanın da gerekli olduğu artık açıktır. Anahtar kelime araştırma sürecine yardımcı olabilecek birkaç araç vardır ve bunlar:

1. Olasılıklar üzerinde beyin fırtınası

2. Google Analytics

3. Google AdWords'ün Anahtar Kelime Aracı

4. WordTracker'ın Ücretsiz Anahtar Kelime Talep Aracı

5. WordTracker Ücretli Anahtar Kelime Araştırma Aracı

Bu araçlar, yalnızca bir siteyi başlatmadan veya yeni bir SEO stratejisi başlatmadan önce yardımlarını alıyorsanız yardımcı olabilir.

En iyi sonuçlar için, bu bileşenin önemini öğrenebiliyorsanız, anahtar kelimeler üzerinde ayrıntılı bir araştırma yapılması gerekecektir. SEO stratejisi, o zaman daha iyisi için olacak.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın