Anahtar Kelime Araştırma, Arama Motoru Pazarlamasında Hayati Bir Rol Oynuyor

Arama motoru optimizasyonu hakkında bilgi ararken veya konuyla ilgili yeni bir strateji öğrenmeye çalıştığınızda, bir nokta sabit kalacaktır, anahtar kelimelerin önemi. Birisi web sitenizi veya blogunuzu ziyaret ettiğinde, ilk birkaç saniye, tamamen kalamayacak mı yoksa ayrılacak mı karar verir.

“Anahtar kelime” nedir ve nasıl çalışır?

Eğer web siteniz uygun şekilde hazırlanmamışsa, SEO stratejisinin tamamı dopdolu olacaktır. Anahtar kelime araştırma ve analiz, bir web sitesinin veya markanın veya ürünün veya hizmetin bir arama motorunda farkedilmesine yardımcı olan en önemli faktörlerden biridir. Anahtar kelime araştırmasına başlamadan önce, bir anahtar kelimenin ne olduğunu bilmek çok önemlidir; çünkü konuyu daha iyi algılamanıza yardımcı olacaktır.

Temel olarak, bir anahtar kelime, interneti neden bir şeyi aramak için kullananların kullandığı bir kelime veya kelime grubudur. Bu nedenle, anahtar kelime araştırması, insanların, özellikle hedef kitlenizin işiniz veya ürününüz veya hizmetinizle ilgili olarak en çok kullandığı kelimeleri ve cümleleri bulmak anlamına gelir.

SEO stratejinizdeki anahtar kelimelerin önemi

Şimdi, anahtar kelime araştırmasının önemini kavramak için daha fazla bilgiye ihtiyacınız olacak ve aynı zamanda konuyu daha derinden incelemelisiniz. Ayrıca konuyu anlamak için, SEO sürecinin önemini anlamanız gerekir. SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, birisi işletmenizle ilgili bir şey aradığında, web sitenizin veya markanızın arama motoru tarafından sağlanan ilk 10 sonuç arasında bulunmasını sağlayan yöntemdir.

Böyle bir pozisyon elde etmek ve aynı tutmaya devam etmek kolay değil. Oldukça büyük miktarda zaman, emek ve iyi düşünülmüş strateji, bu en iyi yeri kazanmak ve orada kalmak için kullanılır. İşletmeler ve web siteleri tarafından bu pozisyonu kazanmak için kullanılan süreç SEO olarak bilinir. Uygun bir anahtar kelime olmadan, web sitesinin optimize edilmesi neredeyse imkansız olacak. Ayrıca, oluşturduğunuz içerik stratejisi yeterli trafik getirmeyecektir.

  Rapor Yazma ve Araştırma Makaleleri

Bu nedenle, anlaşılması gereken SEO stratejisinin anlayışı, uygulanması ve başarılı bir şekilde tamamlanması için anahtar kelimelere ihtiyacınız olduğu oldukça açıktır. Yanlış bir anahtar kelime kümesi seçerseniz, işler ciddi bir burun dalgası alabilir. Bunun nedeni, seçtiğiniz anahtar kelimeleri arayan kişinin web sitenizi alakasız bulması, sitede kalmaması veya daha derine girmemesidir. “Geri” düğmesine basacak ve hemen hemen çıkacak. Bu ziyaretler hemen çıkma oranını arttıracak ve bu da web sitenize ve performansına son derece engelleyici olacaktır.

Yardım edebilecek araçlar

Anahtar kelimelerin son derece önemli olduğu ve akıllıca seçildiğinden emin olmak için, konu hakkında kapsamlı bir araştırma yapılması gerektiği açıktır. Anahtar kelime araştırma sürecine yardımcı olabilecek birkaç araç var ve bunlar:

1. Olanaklar üzerinde beyin fırtınası
2. Google Analytics
3. Google AdWords & # 39; Anahtar kelime aracı
4. WordTracker'ın Ücretsiz Anahtar Kelime İsteği Aracı
5. WordTracker Ücretli Anahtar Kelime Araştırma Aracı

Bu araçlar, yalnızca bir siteyi başlatmadan veya yeni bir SEO stratejisi başlatmadan önce yardımlarını alıyorsanız yardımcı olabilir.

En iyi sonucu elde etmek için, bu bileşenin önemini öğrenebiliyorsanız, anahtar kelimeler üzerinde kapsamlı bir araştırma yapılması gerekir. SEO stratejisi , o zaman daha iyi olacak.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın