Arama Motoru Optimizasyonu ve Satış Ortaklığı Pazarlama

Bazı insanlar SEO'nun bağlı kuruluş pazarlamasının bir parçası olmadığını düşünüyor. Bu oldukça sıradışı.

Bana çarptı. Birçok reklam ve internet bağlı kuruluş pazarlama kurumunun arama motoru optimizasyonuna dikkat etmekten hoşlanmamasının ana nedeni, arama motoru optimizasyonunu tam olarak anlamadıklarını ve oldukça etkili bir SEO kampanyası yürütmeyi anlamadıklarını ifade etmeleridir. Bilgi eksikliğini kabul etmek yerine, iyi anladıklarını söyledikleri internet pazarlama yöntemlerine dikkat etmeyi severler.

Arama motoru optimizasyonu faydaları

Güncel bir MarketingSherpa çalışması, en üst organik pozisyonların zamanın% 20'sine tıklandığını ve en yüksek ücretli reklam konumlarının zamanın% 10'una tıklandığını gösteriyor. Bununla birlikte, siteniz bir üst ödemeli reklam konumuyla birlikte bir üst organik konum içeriyorsa, siteye giden geri bağlantılar% 60 oranında tıklanır. Bu eşsiz bir durum: 10 + 20 = 60.

Bağlı kuruluş pazarlamacılarının yetersiz arama motoru optimizasyonu anlayışı büyük bir hatadır. İyi oluşturulmuş, kullanıcı dostu bir ortaklık web sitesine sahip, reklam maliyetleri düşebilir.

Ortaklık Girişimciler: İnternet Arama Motoru Arkadaş veya Düşman?

Daha sık bağlı kuruluş girişimciler veya pazarlamacılar Google gibi arama motorlarına gerçekten zarar veriyor. İnternet iştiraki pazarlama önemsiz e-postasını düşündükten sonra, tüm Amazon iştiraklerinin giriş sayfalarını düşünüyorum. Bireyler oldukça çirkin internet siteleri olabilir.

Ancak, gördüğüm en iyi internet siteleri bağlı kuruluş internet siteleri olabilir. Örneğin, bir müşteri doğrudan müşterilere satış yapmıyor. Kuruluşun Sitesi, kuruluş hakkında bilgi sunar ve öğelerine bir giriş sunar, ancak müşteriler web sitesinden bir şey satın alamazlar. Satın almak için bir ortak girişim ortağına gitmeleri gerekiyor. Bu gibi durumlarda, bir girişim ortağına katılma olasılığı bu tüketici için gerçekten daha iyidir. Bağlı kuruluş genellikle tüketiciye yakın bir yerde bulunur ve bu da tüketicinin ürünü kişiselleştirmesini ve hızla göndermesini kolaylaştırır.

  Küçük ve Orta Ölçekli Şirket Pazarlama ve Pazarlama İletişimi - 2018 İçin Eyleme Geçirilebilir Tahminler

Müşterinin bağlı kuruluşu Arama motoru optimizasyon planındaki görev, bunlardan yararlanmadan arama motorlarına tamamen benzersiz içerik sağlamaktır. Dahası, hemen hemen tüm müşteriler çok az sayıda bir bağlı kuruluşun şirket sitesini ve aynı zamanda tüm bağlı kuruluş ağını ele geçirmesini istememektedir. Herkes faydalanmalıdır: müşteriler, kuruluşun sitesi, bağlı kuruluş pazarlamacıları.

Ortaklık SEO ve arama motoru pazarlama planları

Ortaklık yönetimi gerçekten etkili SEO / arama motoru pazarlama planının önemli bir bileşenidir. Bir çok şirket, bağlı kuruluş yönetimini sıklıkla kurumun engeline yönelik olarak sonradan düşündürür.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşun arama motorlarında donmamasına yardım ediyorum. Ne yazık ki, sitelerin çözülmemesine yardımcı olmak gerçekten normal, her gün SEO uzmanlarının işinin bir parçası. Şirketin kendisi Google’a spam göndermedi. Sitenin kullanımı çok kolaydır ve ayrıca organizasyon gerçekten iyi kurulmuş bir markadır. Web sitesinin Google’ın dizinine girmemesi için hiçbir teknik neden bulamayacaksınız. Ancak Google’ın cezalandırılma nedenlerini araştırdıktan sonra, sorunu keşfettik: bağlı pazarlamacılar çılgına döndü.

İnternet bağlı kuruluş pazarlama arama motoru optimizasyon planının bir parçası olarak şirketler, kurumun içeriğine ek olarak tamamen benzersiz içerik sunmanın önemini açıklamalıdır. Örneğin, etkili bilgi mimarisi, kesinlikle motor optimizasyonu için çok önemli bir unsurdur. Bağlı kuruluş pazarlamacılarının, kurumsal sitenin düzenleme biçiminden daha üstün olan bilgileri gruplandırma ve sınıflandırma yolları var mı? Bazı ürünler bölgesel pazarlarda diğerlerinden daha iyi satıyor. Büyük olasılıkla bağlı kuruluş sitesi, bölgesi nedeniyle en iyi perakendecilere konsantre olabilir.

Bölgesel bağlı kuruluş sitelerinin çapraz bağlantılarının (dahili, sayfadan sayfaya bağlantı) bölgelere göre farklılık gösterdiğini gördüm. Belirgin bir çapraz bağlantı yapısı göstererek, bağlı kuruluş pazarlamacıları, ticari arama motorlarına yönelik% 100 kullanıcı dostu bilgi kokusu ile müşteriler için benzersiz bilgiler sağlar.

  Liderlik Deneyimi Kazanmak İçin Ne Yapabilirim? Gençler için 7 ipucu

Ayrıca, bir SSS, müşteri desteği veya yardım bölümü, her bağlı kuruluş sitesi için benzersiz olabilir. Birçok bağlı kuruluş pazarlamacıları doğrudan müşterilerle çalışır. Bireysel müşteriler sıkça hangi soruları ortaya çıkarır? Bu soruları ve bir SSS, müşteri desteği veya yardım bölümünde elde edilen çözümleri almak, Google gibi müşteriler ve arama motorları için tamamen benzersiz içerik sağlar.

Son olarak, bağlı kuruluş İnternet sitelerinde ve şirketlerimde gördüğüm en büyük hatalar arasında bağlı kuruluş pazarlamacılarını basılı bir kataloğun tam ifadesini kullanmaya zorluyor. Yazılı kopya yazma, bir yazdırma ortamı içinde iyi çalışır; her zaman bir internet sitesi ile çalışmaz. Satış ortağı pazarlamacılar müşterilerini çok iyi tanıdıklarından, kurumsal marka mesajında ​​sapmadan ürün açıklamalarını değiştirme kabiliyetine sahip olmalıdırlar.

Son sonuç mu? Bağlı siteler, yinelenen içerik nedeniyle arama motoru sonuçlarından etkilenmezler ve müşteriler hızlı ve basit bir şekilde bulmaya çalıştıklarını bulurlar.

Sonuç olarak, internet bağlı kuruluş pazarlama önemsiz e-postasının bu ticari Web arama motorları için büyük bir sorun olmasına rağmen, internet arama motoru, özellikle içerik ise, bağlı kuruluş içerik arama sonuçlarını (hem ücretli hem de organik) dahil etmek istediğini söyleyebilirim. ve içerik organizasyonu benzersizdir. Müşteriler, bireysel ihtiyaçları için özelleştirilmiş içeriği takdir eder.

SEO ve bağlı kuruluş pazarlaması hakkında daha fazla bilgi için bizi oku.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın