Arktik Yaban Hayatı Tehlike Altında

Endişeli insanlar alarma geçmeden ve tekrarlanmasını önlemek için çok daha az önemli ve kararlı hamleyi yapma konusunda bihaber olmadan aynı şeyin tekrar tekrar gerçekleşiyor olması saçmadır. Geçmişte, hayvan refahı savunucularının ve sıradan insanların dehşetiyle, vahşi doğada bu çaresiz hayvanlara karşı yapılan sayısız sömürü ve istismara tanık olduk.

Yine, vahşi hayvanlara karşı başka bir fiyasko açığa çıkmak üzere. Arktik yaban hayatı, büyük bir petrol arama beklentisiyle Kuzey Kutup Bölgesi'nin kutup buzundaki doğal yaşam alanlarından silinme konusundaki en büyük zorluğuyla karşı karşıya. 19 jeolojik havzadan oluşan Kuzey Kutup Dairesi'nin bu bölgesinde büyük miktarda geri kazanılabilir petrol yatakları olduğu tahmin edilmektedir. Bu havzaların yarısından fazlası halihazırda keşfedilmiştir ve geriye kalan jeolojik olarak tanımlanmış havzalar potansiyel petrol ortaya çıkarmaktadır.

Son birkaç on yıl boyunca, bu hayvanlar, buz buzullarının büyük ölçüde eriyerek ıssız alanlarının küçülmesine ve hayatta kalabilmek için etrafta dolaşıp yiyecek aramakla sınırlı kalmasına neden olan iklim değişikliğinin etkisi nedeniyle boşuna çaresiz kaldılar. Sayıları azalmaya ya da en kötüsü yok olmaya hazır hayvanlar arasında şevk, kutup ayıları ve sadece birkaç isim vermek gerekirse kutup tilkisi sayılabilir.

Böyle bir araştırmanın, Kuzey Kutup Bölgesi'nin çehresini sonsuza dek değiştirecek biyolojik çeşitlilik üzerinde endişe verici etkilere sahip olacağına inanılıyor. Bu türleri ve biyolojik çeşitliliği sömürülmekten kurtarmak için bazı çabalar olsa da, yine de bu hayvanların hayatlarını kurtarmak ve çevrenin korunması için gereken eylemlerin yetersizliği ve iyi niyetten yoksundur.

Kuzey Kutbu petrol arama, vaat ettiği faydalardan daha fazla zarar ve düşmanlık yaratacak ve bir petrol sızıntısının ardından feci bir ekolojik felaket riski yaratacaktır. Aslında, buzlu koşullarda bir petrol sızıntısını azaltmanın ve temizlemenin bilinen etkili bir yöntemi yoktur. Bu araştırmanın dezavantajlardan daha fazla faydası olup olmadığı, ciddiye alınması gereken bir konudur. Bu alanlarda daha fazla fosil yakıt çıkarılması, fosil yakıt emisyonları nedeniyle açılacak ve küresel ısınmaya daha fazla katkıda bulunacaktır.

  SharePoint Bir Finans Ekibine Nasıl Yardımcı Olur

Arktik Bölgesi, Dünya'nın kalan son sınırlarından sadece birkaçıdır. Geliştirilmesi ve uygulanması durumunda, devasa bir altyapı inşa edilmesi kaçınılmazdır ve Kuzey Kutbu hayvan yaşam alanlarının tahrip olmasına, göç yolunun parçalanmasına, buzul erozyonuna, deniz altı taban boru hatları kurulumlarından mercanlara ve deniz tabanı habitatlarına zarar vermeye ve operasyonlar için gerekli diğer altyapılara neden olur. .

Ne yazık ki, ormansızlaşma, madencilik, su kaynaklarının azaltılmadan sömürülmesi, kırma yoluyla petrol arama ve diğer geleneksel yöntemler dahil olmak üzere Dünya'nın doğal kaynaklarının sürekli olarak sömürülmesiyle, biyoçeşitlilik, çok az insanın kârlılığı nedeniyle kötü etkilerinden en çok zarar görmektedir.

Dünya bugün birçok sorunla kuşatılmış durumda. Her halükarda, Batı'daki ekonomik çöküş, Ortadoğu ayaklanmaları ve iklim değişikliğinin etkisiyle yaşanan felaketlerin ve felaketlerin sık ve yaygın olarak ortaya çıkması karşısında insanlığın büyük bir kargaşa içinde olduğu kesin.

Doğal yaşam alanlarımıza yapılan saygısızlığa karşı sürekli izleme ve mücadele, geleceğimizi ve gelecek nesiller için koruyacaktır. İyi uygulamanın sağlanması, mutlaka güvenliği garanti etmez ve değerliliği, yaklaşan bir riskin saldırılarını sınırlamaz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın