Bir Dövme Yapmadan Önce, Bu Serin ve Trendy Dövme Alternatiflerini Düşünün

Geleneksel Dövmenin Kalıcılığı ve Süreci Korkutucu Olabilir

İğneleri sevmiyorum ama vücut sanatı veya cilt dekorasyonu alma fikrini seviyorum. Yolda nefret edebileceğim bir 'iğne' dövmesinin kalıcılığı konusunda da çok heyecanlı değilim. Son zamanlarda dövme silme işlemlerini fiyatlandırdınız mı? Dövme çıkarma maliyeti, dövmeyi almaktan en az 3 kat daha fazladır! Biraz araştırma yaptıktan sonra, vücut sanatı için bazı harika alternatifler keşfettim ve en yakın dövme salonuna girmeden önce bunlara bir atış yapacağım.

Dövme Alternatif # 1: Kına Dövmelerinin Doğal Güzelliği

Kına dövmeleri geri döndü ve nedenini kesinlikle anlayabiliyorum. Kurutulmuş ve toz haline getirilmiş Kına Tesisi Lawsonia Inermis bir macun haline getirilir ve önce mehlabiya yağı ile muamele edilen cilde uygulanır. Macun daha sonra bir şablon tasarımı kullanılarak cilde uygulanır.

Kına dövme kalıpları inanılmaz çeşitlilikte tasarımlara sahiptir ve tekrar kullanılabilir. Aslında, macun bir veya iki saat sonra kuruduktan sonra, rengi koyu kahverengiye veya neredeyse siyaha yoğunlaştırmak için macun 2-3 kez tekrar uygulanabilir. Macun sadece bir kez kullanılırsa, kurutulur ve çıkarılırsa, renk paslı-turuncu veya kırmızımsı bir tona kadar derinleşmeye devam eder. Bana bu konuda bronzlaşma losyonunu hatırlatıyor.

Kına dövmelerinin uygulanması lisans gerektirmez ve tüm cilt tipleri için güvenli kabul edilir (Kınaya alerjik reaksiyonu olanlar dışında). Kına dövmeleri bölgeyi ovmamaya ve dövmeyi vazelinle klorlu suda korumamaya dikkat ederek 4 haftaya kadar sürebilir.

Kitler fiyat olarak değişir, ancak macun, şablon (lar) ve diğer gerekli malzemeleri içeren bir kına kitinin ortalama maliyeti 20 doların altındadır. Aslında, bir şişe Kına boyası yaklaşık 25 orta boy dövme yaratabilir.

Dövme Alternatif # 2: Vücut Piercingleri

Evet, kulak memeleri ve kulak kıkırdağı, burun, dil, dudaklar, kaş ve göbek halkalarındaki deliklerin neredeyse farkındayız. Bununla birlikte, daha fazla işveren çalışmak için bu 'dikkat dağıtıcı ve profesyonel olmayan' vücut sanatını giyme yasaklarını artırdığından, yüz piercing günleri yol boyunca gitti. Piercing ile ilgili en iyi şey, mücevherlerin talep üzerine çıkarılabilmesidir (veya değiştirilebilir). Vücut piercingi ile ilgili tek sorunum, delinmekte olan bölgeye bağlı olarak önemli ölçüde değişen iyileşme süresidir:

 • Kulak memesi 6 ila 8 hafta
 • Kulak kıkırdağı 4 aydan 1 yıla kadar
 • Kaş 6 ila 8 hafta
 • Burun deliği 2 ila 4 ay
 • Nazal septum 6 ila 8 ay
 • Burun köprüsü 8 ila 10 hafta
 • Dil 4 hafta
 • Dudak 2-3 ay
 • Meme ucu 3 ila 6 ay
 • Göbek 4 aydan 1 yıla kadar
 • Kadın cinsel organı 4 ila 10 hafta
 • Erkek genital bölgesi 4 haftadan 6 aya kadar
  Egzersizler ve Egzersizler - Sabit Bir Egzersiz Makinesi Seçerken Nelere Bakmalı?

Vücut piercingleri ile enfeksiyon hakkında endişeleniyorum – ama temiz ve bandajlı tutmak için ulaşılması zor (geleneksel bir omuz) olduğu kadar geleneksel bir dövme kadar değil.

Dövme Alternatif # 3: Geçici Dövmeler

Şimdi, geçici dövmeler geleneksel bir dövme alternatifi olarak bilet ve en iyi seçim olabilir. Geçici dövmeler özel kağıt üzerine yapılır ve özel silikon ile kaplanır. Bir kez ıslandığında ve bir dakika kadar vücudun bir bölgesine yerleştirildiğinde, renkli “dövme” tasarımı 'kayar' ve cilde aktarılır.

Kına dövmelerine benzer şekilde, geçici dövmeler halledilirse yaklaşık 4 haftaya kadar sürebilir: ovma, cızırtılı kıyafetler veya onlara sürtünme yok. Ayrıca, Kına dövmeleri gibi, geçici dövmeler de güvenlidir (çocuklar onları her zaman sakız makinelerinde alırlar) ve iğneler ve kalıcılık olmadan geleneksel dövmeler kadar sofistike hale gelirler.

Geçici dövmelerle ilgili gerçekten eğlenceli olan şey, kendi geçici dövmenizi hazır geçici dövme tasarımından biraz daha fazlası için tasarlayabilmenizdir.

Dövme Alternatifleri Sarma

Yani, bir fırsatı kutlayın, fikrinizi söyleyin, farklı olmaya cesaret edin! Bu alternatif dövme fikirlerinden bazılarını deneyin ve eğlence Vücudunuzu yeni bir şekilde süslüyor. Arkadaşlarınızı “Mutlu Kına Günü” için davet edin veya bir düğünde nedime için bazı özel dövmeler tasarlayın ve sipariş edin. At gözlüklerini çıkar.

“Alternatif dövmeler” modaya uygun, farklıdır ve hayatınızın geri kalanında yaşamak istemiyorsanız çıkartılabilir veya çıkarılabilir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın