Bugünün Arama Motorlarında Ne Tür İçerik Sıralaması Var?

Her web sitesi sahibi, web sitelerinin Google, Yahoo ve Bing beğenilerine göre sıralanmasını istiyor. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) temelde web sitenize arama motoru sıralamalarını yukarı itmek için yapabileceğiniz şeyler.

Web sitenizin arama sonuçlarının üstünde veya üstünde görünmesini istiyorsanız, arama motorlarını mutlu eden bazı şeyler yapmanız gerekir. Ne zaman işinizle ilgili internete söyle, arama motorları daha sonra ziyaretçilere ne sundukları yarar sağlayacağını düşünüyorum web sitenize işaret edecek.

Ne Tür İçerik Sıralaması En İyi?

Herhangi bir SEO uzmanına, bugünün arama motorlarında hangi tür içeriklerin en iyi sırada olduğunu sorun ve cevap her zaman aynıdır. Google bir şey istiyor ve bu kaliteli içerik.

Google, kullanıcılarına mümkün olan en iyi sonuçları sunmak istiyor. İçeriğin iyi kalitede olup olmadığını belirlemek için baktığı iki ana şey var.

1. Katılım

İçeriğiniz ne kadar ilginç? İnsanlar makalenin tamamını gerçekten okuyorlar mı yoksa gördükleri an geri düğmesine mi basıyorlar? Google bu şekilde etkileşimi ölçer. İçeriğinizi okumak için kullanıcıların ne kadar süre kaldıklarını bilmek istiyorlar. Birkaç dakika civarında kalırlarsa, değer sağladığınızı bilirler.

Hemen Çıkma Oranınız budur. Daha düşük bir hemen çıkma oranı sıralamaya yardımcı olabilir. Kullanıcılar genellikle tekrar tıklarsa ve web sitenizde hemen hemen hemen çıkma oranları varsa, bu Google'daki web sitesi sıralamanızı etkileyebilir.

2. Geri bağlantılar

Google, Yahoo, Bing, vb.'nin baktığı ikinci şey davranışları birbirine bağlamaktır. Arama motorları, insanların değerli buldukları içerik materyallerine bağlandığını bilir. Daha sık yararlı veya ilginç kabul edilen içerik kullanıcılar tarafından paylaşılır. Değersiz olduğu düşünülen içerik paylaşılmaz.

Arama Motoru Olmayan Kullanıcılar İçin İçerik Yazma

Web sitenizin içeriğini yalnızca yüksek sıralamalar alabilecek şekilde oluşturursanız, içeriğinizi çok fazla anahtar kelimeyle doldururken yakalanabilirsiniz. Bu daha sonra insan gözüyle okunamaz hale gelir. Bu tür sinsi SEO taktikleri nadiren çalışır ve yapsalar bile, sonuç sadece kısa vadelidir. Arama motorları web sitenizi görmezden gelir.

  Kripto-Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 5 Tavsiye

Yararlı içerik mutlu kullanıcılara ve düşük hemen çıkma oranına yol açar, mutlu kullanıcılar içeriği geri bağlar ve paylaşır, bu da daha fazla trafiğe yol açar, bu da Google'da daha iyi sıralamalara yol açar.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın