DIY WoodWorking – Ahşap ve Lekeler

Özel projeleriniz için kullandığınız ormanlar için hangi lekeleri seçeceğinizi bilmek, bitiminde ve cazibesinde tüm farkı yaratır. DIY Ağaç İşleme – ahşap ve lekeler için, kullandığınız ahşap türüne herhangi bir kaplamada dikkat edilmelidir. Köknarın kireçli meşe veya ceviz gibi görünmesini beklemeyin.

Ahşap ve lekeler üzerindeki bu hızlı küçük resimlere göz atın:

Kül
Kül tüm lekeleri iyi alır, ancak tüm seviyeler için ağır bir dolgu maddesi gerektirir. Tüm yüzeyler genellikle donuk ovalanır veya cilalanır.

huş ağacı
Küçük gözenekleri vardır ve dolgu ile veya dolgu olmadan bitirilebilir. Huş ağacı iyi bir ceviz, maun veya kiraz kaplaması alır. Ağartır.

Sedir
Sedir yumuşak bir ağaçtır ve ahşaptaki yağı kapatmak için bir gomalak kaplayıcı gerektirir. Nafta (boya çözücüsü ve katkı maddesi) ile azaltılmış Venedik kırmızı yağ rengi kullanın ve bir bezle uygulayın. Umut sandıkları ve dolaplarının içi için leke veya cila uygulanmamalıdır.

Kiraz
Kiraz açık kahverengi veya kırmızı renkte çok çekici, ancak ağartıcı değil. Küçük gözenekleri vardır, bu yüzden doldurulmasına gerek yoktur, ancak ince bir dolgu yararlı olabilir. Kiraz, antika bittiğinde genellikle ovulur ve parlatılır.

Maun
Gerçek maun sadece kırmızı veya kahverenginin çeşitli tonlarında maun olarak bitirilmelidir. Maun üzerinde koyu lekeler kullanmaktan kaçının. Maun ağarır. Tüm maunlar su lekesi altında bıyık yapma eğilimindedir ve en iyi tahıl olmayan lekeler ile bitirilir.

Akçaağaç
Akçaağaç ağacı dolgu maddesi gerektirmez. Seçilen beyaz ahşaplar, lekeli veya lekesiz modern sarı tonlar için kullanılabilir. Kahverengi ve kırmızı tonları elde etmek için çift boyama tekniği kullanın. Ağartmaya iyi yanıt vermez.

Meşe
Genellikle kırmızı veya beyaz olarak sınıflandırılabilen 300'den fazla meşe çeşidi vardır. Beyaz meşe, ağır bir dolgu tabanı gerektiren açık gözeneklere sahip üstün meşedir. Doğal, açık veya altın renkler için leke gerekmez.

  Ağaç İşleme ve Ağaç İşleme Planları

Çam
Her ikisi de farklı muamele gören beyaz ve sarı çam vardır. Her iki ahşap da doğal ve lekeli yüzeylerde caziptir, ancak beyaz çam bir miktar kanamaya tabidir ve bir sentetik reçine astarın ilk katı ile kapatılmalıdır.

Ceviz
Ceviz, kahverenginin tüm lekeleri için mükemmel, ancak kırmızı değil. Sap ağacı kremsidir ve uyum sağlamak için ekstra bir leke gerektirir. Sıcak keten tohumu yağı mükemmel renk ortaya çıkarır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın