Egzersiz Nasıl Sevilir

Egzersiz acı bir ilaçtır,

İsteyerek yediğin sebzelerin gibi mi?

Böylece sırt değirmenlerinde yürüyorsunuz, merdivenlere tırmanıyor ve ağırlık kaldırıyorsunuz.

Ya da krosları yazın sıcağında çalıştırın.

Çünkü biri sana “mecbur” olduğunu söyledi

“O kalorileri yak” ve ne yediğini izle.

Fakat hareketin eğlenceli olduğunu söylemiyorlar

Ve asla bir pist buluşması olmadı.

Bir alışveriş merkezine yürüme konusunda yanlış bir şey yok.

Ya da sokakta dans ederek ya da bisiklet sürerek.

Egzersiz bir acı olmak zorunda değildir.

Doğru yapın ve eğlenceli, kısa ve tatlı.

İnsanlar egzersiz yapmayı düşündüklerinde, jimnastik öğretmenlerinin, spor antrenörlerinin, askeri eğitmenlerin veya sadist kişisel antrenörlerin panolarını görüntüler. Tecrübelerden bahseden, sık sık okul Beden Eğitimi, uygunsuzluktan ve ordudan ve bazı dövüş sanatları okullarından düzenli olarak şınav ve stres pozisyonları çıkardı. Bu nedenle, kişinin zihni egzersizi acı ve aşağılanma ile kolayca ilişkilendirebilir.

Ardından, egzersiz ve sporun erken ödülleri vardı. Öğretmenler, veliler ve öğrenci akranları, özellikle okul atletlerini övdü kazanan sporcular. Atletizm, okullara, velilere ve diğer öğrencilere prestij kazandırdı.

Lise gibi erken egzersiz deneyimleri ile ilgili sorun şudur:

1. Bazı gençler, ağrı, reddetme (son spor için seçildi) ve küçük düşürme ile ilgili egzersizler yaptı.

2. Lise sporcuları genellikle rekabet ve dış övgü ile motive edildi. Okul bitince, egzersiz yapma motivasyonunu kaybetti.

Davranış psikoloğu ve yazar Ter Yok: Basit Motivasyon Bilimi Size Yaşam Boyu Bir Fitness Getirebilir, Michelle Segar, kim olduğunu keşfetti keyfini çıkarın Bir etkinliğin, “yapmak zorunda oldukları” veya kilo vermek istediği için egzersiz yapan insanlardan daha fazla yapışması daha olasıdır.

Segar, sadece eğlence için egzersiz yapan (“vücut şekli olmayan”) egzersiz yapanlarla kilo kaybına ve kozmetiklere (“vücut şekillendirici”) odaklanan egzersizleri karşılaştırdı. Vücut dışı şekillendiricilerin daha sık ve daha uzun süre egzersiz yaptığını ve vücut şekillendiricilerden daha fazla ilerleme gösterdiğini buldu. Ayrıca, egzersiz sonrası şeker teklif edildiğinde, vücut dışı şekillendiriciler şeker ödüllerini reddetti, oysa vücut şekillendiricileri daha fazla şeker yedi. Daha sonra röportaj yaparken, vücut şekillendiricileri, çabaları için daha fazla şeker almaya hak ettiklerini hissetti.

  Erime Dönüsüne Alternatif

Hikayenin ahlakı: Egzersizi yapmak ve egzersiz yapmak için egzersiz yapmaktan hoşlandığınız bir şey bulun; egzersizi saymak ve kalori yakmak yerine. Bu, iyi bir şirket ile iyi bir ortamda egzersiz yapmak anlamına gelir. O zaman egzersiz, acı bir ilaç değil, kendi ödülü olur.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın