El Sanatları Pazaryeri Etsy'de El İşlerinizi İnternete Dönüştürün

Yani el sanatları yapmayı seviyorsun, ama bunun için para kazanabileceğini hiç hayal ettin mi? “El yapımı pazar yeri” olarak da bilinen Etsy, her şeyin zanaatkarlarına mallarını satmalarını ve sevdiklerini yapmak için para kazanmalarını sağlıyor.

Şu anda bu makale zamanında Etsy'de sekiz milyondan fazla el yapımı ve zanaat ürünü satılmaktadır. 2007 yılında başlatılan web sitesi büyük bir hızla büyüyor. Handmade on Etsy, Jewelry'den (iki milyondan fazla listeye sahip) Sanat ve Aksesuarlara kadar her şeyi içerir. Diğer kategoriler arasında çocuk eşyaları, ev eşyaları, kağıt ürünleri, tığ işi veya örme ürünler, elle dikilmiş ürünler, çantalar ve cüzdanlar, evcil hayvan oyuncakları, seramik, heykel, yemek takımı ve dekor bulunmaktadır.

El yapımı kuş evlerinden mobilyalara, el yapımı evcil hayvan tasmalarından araba koltuğu kapaklarına kadar her şeyi bulabilirsiniz. Etsy'nin pazara sunabileceği hemen hemen her şey için. Etsy'nin alıcıları el yapımıdır, ancak malzeme ve vintage için de alışveriş yaparlar.

Etsy'de bir mağaza açmak ücretsizdir, herhangi bir ücreti karşılamak için geçerli bir ödeme yöntemine sahip olmanız yeterlidir. Ücretler, bir öğeyi listelemek için yaklaşık yirmi sent ve satış ücretleri için ürün başına yaklaşık yüzde üç buçuk arasında değişmektedir. Satışı alıcıyla gerçekleştirirsiniz ve PayPal'ı veya diğer ödeme yöntemlerini Etsy ücretlerinin üzerinde ve üstünde ücretlerle kabul ederseniz. Özetle, Etsy size para kazanma platformu verir ve gerisini siz yaparsınız.

Mağazanın kullanımı kolaydır ve öğenizi ayrıntılı olarak açıklamak için beş fotoğraf ve bir yer ve iyi anahtar kelimelerin eklenmesini sağlar. Kolay kısmı dükkan açmak ve öğelerinizi listelemek. Zor kısmı el yapımı eşyalarınızı sekiz milyondan fazla havuzda bulup yükseliyor. Kişi bunu nasıl yapar?

Bu, biraz çalışma, hafife alma ve biraz da öngörü gerektirebilir. Etsy zamana ayak uydurur ve sosyal ağlara olan ihtiyacı fark eder. Öğelerinizi Facebook veya Twitter'da paylaşmak için hızlı bağlantı düğmeleri verir ve listelediğiniz öğeler için daha fazla pozlama sağlarlar. Etsy'de, arama ağı reklamları ve vitrin listeleri gibi öğelerinizin gösterimini artırmak için isteğe bağlı ücretli hizmetler vardır, ancak ürünleriniz konusunda yeterince bilgili ve kendinize güveniyorsanız, bu öğelere ihtiyacınız olmayabilir.

  Eyüp Sabri Tuncer Ambalaj Ay Yıldızları’nda iki ödülün sahibi oldu

Etsy dışında ağ oluşturma, öğelerinizin tanıtımında çok önemlidir.

Etsy'nin ayrıca, gruba katılabileceğiniz ve akranlarınızdan daha fazla yardım alabileceğiniz ekipler ve forumlar (yani: kendilerini aramaktan hoşlandıkları diğer Etsian grupları) vardır. Ayrıca, ipuçları ve püf noktaları içeren haftalık bültenlerinin gelen kutunuzda yer aldığı Etsy Success bültenine de katılabilirsiniz. Hem satıcıların ipuçları ve püf noktaları için katılabilecekleri Etsy Success adlı bir destek forumu hem de size yardımcı olacak ipuçları ve püf noktaları hakkında sayısız çevrimiçi blog yayını sunuyorlar.

Yani yaklaşık beş dolarlık bir bütçeyle, bir Etsy dükkanı açabilir ve başlangıçta yirmi öğe listeleyebilir ve nereye gittiğini görebilir. Sadece bir sonraki Martha olabilirsin.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın