Estetik Cerrahi ile İlgili En Yaygın Üç Yanılgılar

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde 14.6 milyon cerrahi ve minimal invaziv kozmetik prosedür uygulandı. Görünüm değiştirici prosedürlerin artan popülaritesi ile birçok bilgi ve kaynak var; Bununla birlikte, bazı yaygın efsaneler hala devam etmektedir.

Efsane: Kozmetik Cerrahi Tehlikelidir

Bazı insanlar kozmetik cerrahi ile ilgili riskler konusunda endişeli hissedebilir. Botched işlerin ve ameliyatın yanlış gittiği hikayelerin sayısız haberinin olmasına yardımcı olmuyor. Herhangi bir cerrahi prosedür biraz riskli olsa da, estetik ameliyat genellikle kurul sertifikalı bir cerrah tarafından yapıldığı sürece güvenlidir. Hastalar kalifiye bir cerrahın ellerinde olduklarından emin olmak isterlerse, Amerikan Tıbbi Uzmanlık Kurulu gibi web sitelerini arayabilirler. Komplikasyon riskini daha da azaltmak için, her hasta cerrahın sağladığı ameliyat sonrası talimatlara uymalıdır. Aşırı efor cerrahi insizyonları tekrar açabilir, ancak efor sarfiyatı yavaş veya eksik bir iyileşmeye neden olabilir.

Efsane: Kozmetik Donanımlar Sadece Kadınlar İçin

Birçok vücut geliştirme ameliyatı erkekler arasında popüler hale geliyor. Aslında, Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği tarafından yapılan araştırmalara göre, 1997-2013 yılları arasında artışa uğrayan erkek sayısında yüzde 273'lük bir artış oldu. Erkek demografisindeki en yaygın tedaviler enjektabl, lazer tedaviler, dermal dolgu maddeleri ve liposuction. Erkeklerin çoğu, iş dünyasında rekabet etmenin bir bıçağın (veya iğnenin) altına girmesi için bir motivasyon olduğunu belirtir.

Efsane: Kalıcı (veya Kolay) Bir Çözümdür

Araştırmalar çoğu insanın estetik bir prosedür uyguladıktan sonra kendilerini tatmin ve güvende hissettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, istenen sonuçları elde etmek için, kişi gerçekçi beklentileri olan prosedüre girmelidir.

Çoğu prosedür, istenmeyen bir özellik için kalıcı ve kolay bir çözüm değildir. Örneğin, liposuction, istenmeyen yağları gidererek vücudu şekillendirmeyi içerir. Bir hasta sadece kilo kaybı için sadece liposuction'a dayanıyorsa, o muhtemelen kiloyu geri kazanacaktır. Liposuction sadece çok şey yapabilir, ancak diyet ve egzersiz dahil işlem sonrası sağlıklı bir yaşam tarzı sonuçları korur.

  Saç Sistemleri: Saç Ekimi İçin Cerrahi Tedavilere Alternatif

Bu prosedürler yeni bir görünüm ve tutum verebilirken, birçok faktör uzun vadeli sonucu belirler. Kozmetik ameliyatlar bir kişinin daha iyi bir vücuda ulaşmasına yardımcı olabilir, ancak hasta yaşam tarzı seçimlerinin, cilt bakımı, rötuşlar ve genel sağlığın da yeni vücudu korumanın önemli parçaları olduğunu hatırlamalıdır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın