GCSE Matematik Kursu nedir? Veliler ve Öğrenciler İçin Bilgiler

(1) GCSE Matematik Kursu nedir?
GCSE Maths'in ders öğesi, her biri son notun% 10'u değerinde olan iki genişletilmiş görevden (araştırmalar) oluşur. Tamamen ders Matematik GCSE yüzde yirmi değerinde. Bir görev Cebirsel Bir Araştırma ve bir görev de İstatistiksel Veri İşleme Projesidir. Her parça sınav koşullarında değil, sınıfta öğretmenin gözetimi altında yapılır, bu nedenle öğrencilerin fikirlerini birbirleriyle tartışmasına izin verilir. Ekstra zaman genellikle evde izin verilir ve toplam süre genellikle yaklaşık iki haftadır. Öğretmenin öğrencileri desteklemesine ve yönlendirmesine izin verilir, ancak öğrencilerin daha bağımsız çalışmaları ve kendi matematiksel sonuçlarını bulabilmeleri için kendileri için matematiksel düşünmeleri gerekir.

(2) Matematik Öğretmeni ne yapar?

Matematik öğretmeni GCSE ders görevleri sırasında farklı şekilde çalışmak zorundadır, çünkü sadece öğrencilere ne yapacaklarını söylemek ya da gereksiz yardımlarda bulunmak mümkün değildir. Bazı öğrenciler bu değişikliği zor bulmaktadır, çünkü bu onların öğretmenlerine tavsiye için daha az bağımlı olmaları gerektiği anlamına gelir. Öğretmen öğrencilere yardımcı olabilir (genellikle sorular sorarak), böylece öğrenciler çalışma hakkında kendi sonuçlarına ulaşabilirler. Öğretmen öğrencilerin yolda kalmasına yardımcı olabilir, ancak öğretmen yardım etmek zorunda ve öğrenciye ne yapması gerektiğini söylemek zorunda kalırsa, öğrenci bu notlar için uygun değildir. Öğretmen, nihai yazılı çalışmada yazılmamışsa, ilgili herhangi bir sözlü katkıyı not edebilir. Genellikle öğrencilerin kendi sınıf öğretmeni, sınav kurulu yönergelerini kullanarak dersleri işaretler ve notlar her yıl Nisan ayında sınav kurullarına gönderilir.

(3) GCSE Matematik Kursu normal derslerden neden farklıdır?
GCSE Matematik dersi normal derslerden farklıdır, çünkü öğrenciler bir ders kitabındaki birçok küçük soruyu cevaplamak yerine daha büyük bir görev üzerinde çalışmak zorundadır. Ayrıca görevle ilgili kendi sorularını da bulmaları gerekir ve bu sorulara cevap vermeye çalışırlar. Öğrencilerin daha uzun bir süre tutarlı bir şekilde çalışması ve aynı zamanda cümleleri (öğrencilerin genellikle matematik derslerinde yapmadığı) kullanarak ne yaptıklarını ve ne bulduklarını yazmaları ve açıklamaları gerekir.

  Marilyn Monroe Gibi Gülmek

(4) Öğrencilerin karşılaştıkları en yaygın sorunlar nelerdir?
Bazı öğrenciler bu daha açık uçlu görevlere uyum sağlamayı oldukça zor bulmaktadır. Genellikle GCSE matematik derslerinde çalışmak birçok küçük soruya ayrılırken, matematik dersinde görevi kendileri için daha küçük parçalara ayırmak zorundadırlar. (Öğretmenler öğrencilerin yönlendirilmesine ve kısa vadeli hedeflerle onlara yardımcı olabilirler). Öğrenciler genellikle ne bulmaları gerektiği konusunda kendileri düşünmekte zorlanırlar, genellikle ne yapmaları gerektiği söylenir – GCSE kurs görevlerinde, öğrencilerin çok zor bulabilecekleri kendi sorularını bulmaları gerekir. Bu, öğrencilerin her bölüme başlamasının daha uzun sürebileceği anlamına gelir. Bazı öğrenciler de yaptıkları ve öğrendikleri her şeyi yazmayı çok zor buluyor – tüm öğrencinin çalışmalarının kanıtı olması bir gerekliliktir. Öğrenciler genellikle bitirmezler çünkü ilk haftada çok kolaylaşırlar ve sonra ikinci haftada zamanları tükenir.

(5) Maths GCSE dersi ile öğrencilere nasıl yardımcı olabilirim?
Öğrencilere yardım etmek cazip gelse de, öğrencilere başka biri tarafından ne yapılacağı söylenmemelidir. İş hakkında sorular sorulabilir ve daha sonra ne yapacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak için verdikleri cevapları kullanabilirler. Öğretmenlerinin öğrencinin kendi işi olduğundan emin olması gerektiğinden, gereksiz yardım verilmemesi önemlidir.

Bir matematik öğretmeni ya da başka bir kişi, öğrenciye normalden çok daha yüksek bir standartta çalışan çok fazla yardım verdiğinde bir sorun olabilir. Bu, matematik öğretmeninin gereğinden fazla yardım verilip verilmediğini sıralaması için yaygın bir senaryodur. Genellikle bu, kullanılan dil ve yöntemlerin öğretmen tarafından öğretilenlerden farklı olduğu durumdur. Öğretmen daha sonra hangi bölümlerin öğrencinin kendi işi olduğunu ve hangi bölümlerde yardımcı olduğunu bulmalıdır. Kimin işi olduğu konusunda herhangi bir şüphe varsa, derse sıfır işareti verilebilir ve öğrencinin sınav kurulu tarafından yürütülmesi araştırılabilir. En iyi tavsiye, bu durumu tamamen önlemeye çalışmaktan kaçınmaktır: öğrenci herhangi bir sorunuz varsa kendi matematik öğretmenini görmeli ve öğretmenlerine daha sonra ne yapmaları gerektiğini sormalıdır. Bu şekilde matematik öğretmeni yaptıkları ve nasıl yaptıkları ile temas halinde kalır.

  Ev Sahipliği Faydaları

(6) İntihal
Hiçbir şekilde öğrenciler interneti ve orada mevcut olan ders parçalarını kullanmamalıdır. İntihal sınav kurulları tarafından çok ciddiye alınır – keşfedilirse, öğrencinin girdiği tüm GCSE sınavlarını tehlikeye sokar. Dikkat edilmesi gereken olası uyarı işaretleri:

– bilgisayar baskılı iş hacminde ani bir artış
– farklı bir yazı stili veya daha olgun kelime dağarcığı kullanımı
– olağandışı bir kredi kartı ödemesi (ödeme genellikle gerekli olduğundan)

(7. Sonuçlar
Her ne kadar Matematik GCSE dersi son genel notun yüzde yirmi değerinde olsa da, ekstra yardım şeklinde gereksiz yardım alarak veya internetten ders kullanarak sınav geleceğini tehlikeye atmaya değmez. Bu fazladan işaretler ile öğrencinin gerçekte ne üretebileceği arasındaki fark genellikle oldukça küçüktür ve sadece birkaç puan değerindedir. Her durumda, eğer öğrenilirlerse ne olacağı riskine kesinlikle değmez, bu nedenle öğrenci kendi ödevlerini yapmalıdır. Öğrenciler normal bir ödevden daha fazla zaman aldıklarından ödevlerini tamamlamak için daha fazla zaman ayırmalıdırlar.

(8) Revizyon Dört Kat Daha Önemli
Daha da önemlisi GCSE Matematik sınavı kağıtlarındaki notların diğer% 80'i. Öğrencilerin sınavda yeterli not alabilmek için ders programını yeterince revize etmeleri önemlidir. Öğrenciler tüm GCSE konularını gözden geçirirken, her bir konunun sınavı için hızlı ve etkin revizyon sağlayacak revizyon materyallerinin seçilmesi önemlidir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın