Gençlere Yönelik Dersler: Onlara Sorumluluğun Değerini Öğretme

Sürüş dersleri, çocuklara yolda sürüşün temel tekniklerini öğretmenin yanı sıra, sorumluluğun çok önemli değerine odaklanmalıdır. Sürüş yeteneği büyük bir güçtür ve Spiderman'dan ipucu almak büyük bir sorumluluk olmalıdır. Ne yazık ki, gençler ve yeni sürücüler bazen bunu unutuyor.

Sürücü okulları, yolda güvenli bir şekilde araba manevra yapma tekniklerini ve becerilerini öğretmek kadar önemlidir, bazı okullar bazen sürüş konusunda en önemli dersi kaçırabilir – duyarlı bir şekilde sürmek için.

Genç çocuklarınıza en kapsamlı sürüş derslerini vermek isteyen bir ebeveynseniz, işte birkaç ipucu:

1. gençlerin araba korumak dahil olsun

Çocuğunuz makinelerin işleyişini merak eden tipse, araba kılavuzunu okumasını sağlayın. Bu, bir arabanın normal olarak nasıl çalışması gerektiğini öğrenmek için iyi bir başlangıç ​​noktası olacaktır. Çocuklara normal bir arabanın nasıl ses çıkardığını ve hissettiğini dinlemeyi ve hissetmeyi öğretin. Eğer bir şeyin yanlış olduğunu düşünüyorlarsa, onları hemen size söylemeye teşvik etmelisiniz.

Çocuğunuza her zaman arabayı temiz ve düzenli tutmasını ve gazı yapmasını söyleyin. Gençler ve yeni sürücüler de yağ kontrolü yapmayı ve lastiklere hava pompalamayı bilmelidir. Çocuğunuz yarı zamanlı çalışıyorsa ve kazanıyorsa, araba sigortası için ödeme yapmaya teşvik edin. Bu şekilde arabaları için daha fazla sorumluluk hissedebilirler.

2. Ergenlik çağındaki çocuğunuza araç kullanma ile ilgili tüm eyalet yasalarını açıklayın

Sürüş ve yol kullanımı ile ilgili tüm eyalet yasalarını ve yönetmeliklerini çocuğunuzla görüşmelisiniz. Sürücü kurslarının ve çalışma saatlerinin yasalarca zorunlu kılındığını ve lisans almak için gereken minimum tutarı kaydetmeleri gerektiğini vurgulayın. İyi bir örnek olun; çocuklarınıza bu kuralların gerçekten önemli olduğunu gösterin.

3. Çocuğunuza yolcularından ve diğer yol kullanıcılarından sorumlu olduklarını öğretin

Çocuklarınıza, bir trafik kazasına karışırlarsa, yolcularına ne olursa olsun sorumluluklarının olacağını öğretin. Çocuklarınız bu suçluluk duygusu ile yaşamanın kolay olmadığını bilmeli, bu yüzden direksiyonun arkasındayken daima odaklanmış kalmalıdırlar.

  Bugün Gençlerle Karşılaşılan Sorunlar

Elbette, çocuğunuz sizi aşırı dramatik olmakla suçlayabilir, ancak bu sadece sorumluluktan vazgeçen tipik bir genç davranışıdır. Hem ev hem de sürücü okulu çeşidi olan sürüş derslerinin bunu daha sık vurgulaması gerekir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın