Her Başarılı Yatırımcının Uyması Gereken 12 Temel Hisse Senedi Yatırım Kuralları

Borsada veya başka herhangi bir piyasada başarılı bir şekilde ticaret yapmak ve yatırım yapmak için bilmeniz gereken birçok önemli şey vardır. Uzun yıllara dayanan ticaret deneyimine dayanarak sizinle paylaşabileceğim en önemli 12 şey aşağıda sıralanmıştır.

1. düşük satmak yüksek satın. Bu kavramın göründüğü kadar basit, yatırımcıların büyük çoğunluğu tam tersini yapıyor. Tutarlı bir şekilde düşük ve yüksek satış yapma yeteneğiniz yatırımlarınızın başarısını veya başarısızlığını belirleyecektir. Getiri oranınız borsaya girdiğinizde% 100 belirlenir.

2. Borsa her zaman haklıdır ve fiyat ticarette tek gerçekliktir. Herhangi bir pazarda para kazanmak istiyorsanız, pazarın ne yaptığını yansıtmanız gerekir. Eğer pazar aşağıya iniyorsa ve siz uzuyorsanız, pazar haklıdır ve yanılıyorsunuz. Eğer borsa yükseliyorsa ve kısaysanız, piyasa doğrudur ve yanılıyorsunuz.

Diğer şeyler eşit olduğunda, borsada ne kadar uzun süre kalırsanız o kadar çok para kazanırsınız. Borsa ile ne kadar uzun süre yanlış kalırsanız, o kadar çok para kaybedersiniz.

3. Yükselen her piyasa veya hisse senedi aşağıya iner ve aşağı düşen çoğu piyasa veya hisse senedi yükselir. Yukarı veya aşağı hareket ne kadar aşırı olursa, eğilim değiştiğinde ters yönde hareket o kadar aşırı olur. Bu aynı zamanda “eğilim her zaman kuralı değiştirir” olarak da bilinir.

4. Hisse senetleri veya piyasaların büyük yönlü hareketler yapmasının “nedenlerini” arıyorsanız, muhtemelen kesin olarak bilemezsiniz. Mutlaka gerçek olmayan piyasaların algılanmasıyla uğraştığımızdan, piyasaların hareket etmesinin birçok sebebini aramak için zaman harcıyorsunuz.

Çoğu yatırımcının yaptığı büyük bir hata, borsaların rasyonel olduğunu veya piyasaların neden bir şey yaptığını tespit edebildiklerini varsaymaktır. Kâr ticareti yapmak için, sadece piyasaların hareket ettiğini bilmek gerekir – neden hareket ettiklerini değil. Borsa kazananlar sadece yön ve süreyi önemserken, piyasa kaybedenler nedenlere takıntılı.

  Eski Okul Tarihi Kikker Bobber Style Motosiklet

5. Borsalar genellikle haberlerden veya destekleyici temellerden – bazen aylar önce – hareket eder. Bir hisse senedinin veya bir piyasanın neden hareket ettiğini tamamen anlayana kadar yatırım yapmak için beklerseniz, başkalarının da aynı şeyi yaptığını ve çok geç olabileceğinizi varsaymanız gerekir.

En büyük yönlü eğilim hareketi gerçekleşmeden önce konumlandırmanız gerekir. Bir boğa piyasasında iyi ya da kötü haberlere verilen piyasa tepkisi olumlu değil. Bir ayı piyasasında iyi ya da kötü haberlere verilen piyasa tepkisi, daha sık olumsuz olacaktır.

6. Trend arkadaşın. Eğilim tüm kârın temeli olduğundan, büyük miktarda para kazanmak için uzun vadeli eğilimlere ihtiyacımız var. Anahtar, bir trendin ne zaman alınacağını bilmek ve karı en üst düzeye çıkarmak için uzun süre çalışmaya devam etmektir. Büyük piyasa hareketlerini yakalayarak büyük paralar kazanabilirsiniz. Günlük ticaret veya kısa vadeli hisse senedi yatırım yapabilir

kendini kurmak için daha uzun vadeli bir eğilim beklerken daha kısa hamleleri yakalamak.

7. Eğer başarılı olma şansınız varsa, kârlarınızın hızlı bir şekilde çalışmasına ve kayıplarınızı azaltmasına izin vermelisiniz. Ticaret disiplini piyasalarda para kazanmak için yeterli bir koşul değildir, ancak gerekli bir koşuldur. Çok disiplinli ticaret yapmazsanız, uzun vadede para kazanmazsınız. Bu kendi başına bir borsa “sistemi” dir.

8. Verimli Pazar Hipotezi yanlıştır ve aslında kapitalizmin mükemmel rekabet modelinin bir türevidir. Kökteki Verimli Pazar Hipotezi, tanınmış bir ekonomist tarafından açıklanan mükemmel rekabet paradigmasıyla aynı sahte binaların çoğunu paylaşır.

Mükemmel rekabet modeli, bu dünyada var olan hiçbir şeye dayanmaz. Sürekli karlı profesyonel tüccarlar daha iyi bilgiye sahiptirler ve bu konuda hareket ederler. Profesyonel olmayanların çoğu kesinlikle duygularla ticaret yaparlar ve kazandıklarından çok daha fazla para kaybederler.

  180 İngilizce Konuşmak İçin Mutlaka Bilmeniz Gereken 424 Sıfat

Bazı yatırımcılar için üstün bilgi ve yüksek satın almanın ve diğerlerine düşük satmanın yol açtığı kayıpların artması gibi olağan panik, bir araya gelerek verimsiz pazarlar yaratır.

9. Geleneksel teknik ve temel analiz tek başına piyasalarda sürekli para kazanmanızı sağlayamayabilir. Başarılı piyasa zamanlaması mümkündür, ancak çoğu insanın kullandığı analiz araçlarıyla mümkün değildir.

Optimizasyonu, veri madenciliğini, öznelliği ve diğer istatistiksel hileleri ve veri manipülasyonunu ortadan kaldırırsanız, çoğu ticaret fikri kaybedenlerdir.

10. Kendi paralarını alıp yıllarca başarılı bir şekilde işlem yapmadıkları ve ticaret yapmadıkları sürece, ticaret yazılımı satıcılarının, hisse senedi alım satım sistemi satıcılarının, piyasa yorumcularının, finansal analistlerin, brokerlerin, bülten yayıncılarının, ticaret yazarlarının vb. Tavsiyelerine ve / veya fikirlerine asla güvenmeyin ve / veya üçüncü taraf performans doğrulaması sağlayabilir.

Çok uzun süreler boyunca başarılı bir şekilde işlem görenlerin sayıca çok az olduğuna dikkat edin. Wall Street ve diğer finans firmalarının size bir şeyler satarak para kazandıklarını unutmayın – içinizdeki bilgeliği aşılamayın. Tüm gerçeklerin rasyonel bir analizine dayanarak kendi ticaret kararlarınızı vermelisiniz.

11. Bir yatırımcının yapabileceği en kötü şey pozisyonu veya portföyü üzerinde büyük bir kayıptır. Piyasa zamanlaması bu çok yaygın deneyimi önlemeye yardımcı olabilir.

Yüksek olduğunda bir şeyler satın almaktan kaçınarak bu büyük hatayı yapmaktan kaçınabilirsiniz. Sadece hisse senetleri düşük olduğunda satın almanız ve sadece hisse senetleri yüksek olduğunda satmanız gerektiği açıktır.

Başlangıç ​​noktanız toplam getirinizi belirlemede kritik önem taşıdığından, düşük satın alırsanız, uzun vadeli yatırım sonuçlarınız, yüksek satın alanlardan kesinlikle daha iyidir.

12. En başarılı yatırım yöntemleri çoğu kişiyi haftada dört ya da beş saatten fazla almamalı ve çoğumuz için haftada sadece bir ya da iki saat, çok az stres içeren ya da hiç stres içermemelidir.

  Piyasa Zamanlama Sinyalleri - 7 Kolay Borsa Yatırım Stratejisi

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın