Hindistan'daki En İyi 5 Kısa Vadeli Finans Dersleri

Bu dijital çağda, bin yıllık çocuklar başarılı bir kariyere hızlı erişmek istiyor. Başarı için kısa yol olmasa da, akranlarınızı geçme şansınızı vurgulayan birçok kısa vadeli kurs vardır. Finans, eğitim alanında çok aranan bir şeydir ve Finans'ta kısa vadeli sertifikalar bugün oldukça modadır. Bu kurslar nispeten kısa bir sürede gerekli becerileri sağlar ve mevcut iş veya çalışmalarla kolayca takip edilebilir.

Hem öğrenciler hem de işverenler tarafından en çok tercih edilen ilk 5 kursun bir listesini hazırladık. Bu, Google Eğilimleri, lider portallardaki işlerin kullanılabilirliği ve adaylar arasındaki genel popülerliğin analiz edilmesiyle oluşturulan gösterge niteliğinde bir listedir.

Öğrencilerin kısa süreli kurslara daha yatkın olmasının birkaç nedeni:

Hızlı öğrenme: Bu kısa süreli kurslar, bazen 3 ay gibi kısa bir sürede daha hızlı bilgi birikimi sağlar. Bu kriterler, günümüzde öğrencilerin daha iyi fırsatlar için kendilerini hızlı bir şekilde yükseltebilmeleri nedeniyle artan alaka kazanıyor.

Hızlı Değişimler: Finans dünyası hızla değişiyor. Değişimler her türlü makro, mikro ve ülkeye özgüdür. Örneğin: GST ve IFRS örneğini ele alalım. Vergi rejiminde ve finansal raporlama standartlarında böyle bir dönüm noktası değişikliği ile birlikte profesyonellerin yeni yöntemleri hızlıca öğrenmesi ve uygulaması zorunlu hale gelir.

Suların Test Edilmesi: Yeni mezunlar veya 10 + 2 geçişleri çoğunlukla hangi alanın kendisine uygun olacağıyla ilgili ikilemle karşı karşıya kalır. Bu kısa süreli kurslar, öğrencilerin gerçek potansiyellerinin en maliyet ve zaman açısından en uygun şekilde nerede bulunduğunu anlamalarına yardımcı olur.

1. Finansal Modelleme

Finansal Modelleme, bugün finans endüstrisinin bel kemiğidir. Gelecekteki performansını tahmin etmek için bir şirketin / endüstrinin tarihsel verileri üzerinde çalışmak, performansını analiz etmek ve yapı modellerini temel bir prensip üzerinde çalışmaktadır. Finansal Modelleme bilgisi, gelişmiş excel becerilerinde uzman olmanıza ve gelecekteki olayların seyrini yargılama yeteneğinizi artırmanıza yardımcı olur. Bu nitelikler, herhangi bir alanda çalışan iyi bir analist için bir zorunluluktur. Piyasada çeşitli kurslar olmasına rağmen, NSE Akademisi tarafından sunulan bir göze çarpıyor. Modül hem temel hem de gelişmiş seviyeleri kapsar. Sertifikanın tamamlanmasından sonra bir finansal modeller gibi işlevsel alanlarda:

  Kötü Kredi Ekipmanları Finansıyla İşinizi Nasıl Büyütün

• Yatırım bankacılığı

• Kredi derecelendirme

• Proje Finansmanı

• Birleşme ve Devralmalar

• Finansal Analiz

Sertifika sağlayıcıları: NSE Academy, Edupristine, Simplilearn

Süre: 3-6 ay, Ücret aralığı: 25,000 Rs – 30,000 Rs

2. Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS)

Küreselleşme sonrasında, çoğu ülke standartlarını IFRS'ye çeviriyor ya da IFRS'yi aynı raporlamayı benimsemek için kullanıyorlar. Hindistan, UFRS ile birleşmeye daha yakın bir adım olarak IND-AS'yi benimsemiştir. ITES, yazılım, ilaç, oto yedek parça, profesyonel danışmanlık şirketleri, denetim firmaları, bankacılık endüstrisi, Sigorta endüstrisi, KPO'lar, vb. Gibi sektörün çeşitli sektörlerinde çeşitli UFRS profilleri sunulmaktadır. şirketlerin UFRS'ye göç etmesine yardımcı olma danışmanlığı.

Mezuniyet, ticarette mezuniyet sonrası veya aday MBA, CA, CMA, CS, CFA, CFP veya finans alanındaki herhangi bir ilgili kurs gibi nitelikli profesyoneller isteyen adaylar IFRS'de bu sertifikayı seçebilirler.

Sertifika sağlayıcıları: NSE Akademisi, Dip ve Sertifika IFRS: ACCA, Edupristine, KPMG, Ernst & Young

Süre: 3-6 ay, Ücret aralığı (Eğitim ve sınavlar): 25.000 – 40.000 Rs

3. NCFM

NSE Akademisi tarafından sunulan NCFM Modülleri, sermaye piyasaları endüstrisinde en tanınmış sertifikalardan biri olmuştur. Sermaye piyasalarındaki bazı profiller için bu sertifika zorunludur. Şu anda NSE Academy, Sermaye Piyasası, Türev segmenti, Borç Piyasası, Bankacılık ve Risk Yönetimi alanlarında sertifikalar sunmaktadır. Finansal piyasalar sertifikasyonu için yeni başlayanlar, orta seviye ve ileri modüller vardır ve eğitim müfredatı kavramsal ve pratik yönlerden dengeli bir öğrenme sağlamak için tasarlanmıştır.

Sertifika sağlayıcıları: NSE Academy

Süre: 3 ay / Esnek, Ücret aralığı (Eğitim ve sınavlar): 2000 Rs – 6.000 Rs

4. Yeminli Mali Planlayıcı (CFP)

Hintliler her zaman Kişisel Finans planlaması konusunda farkındalıktan yoksundurlar. Ancak, eğilim değişiyor ve genç işçi sınıfının çoğu tasarruf ve yatırım fikrine ısınıyor. Finansal planlama konusunda öneride bulunan ve bunun için Chartered Financial Planners kullanan artan sayıda firma ve portal var. ICICI Bank, Standard Chartered Bank, American Express Bank ve diğerleri gibi artan sayıda MNC, mevcut hizmet standartlarını yükseltmek için İlişki Yöneticilerinin CFP sertifikası almasını zorunlu kılmıştır.

  Bazı Hayati Yazma Kuralları

Mevcut endüstri tahminlerine göre, finansal danışmanların ihtiyacı önümüzdeki yıllarda 50000 civarında olacak. Global olarak tanınan bir sertifikayla Finansal Planlama, Varlık Yönetimi veya Perakende alanında kariyer yapmak istiyorsanız CFP'nin devam etmesi gereken doğru yoldur.

Birkaç eğitim sağlayıcı var. Süre ve ücret aralığı aşağıda belirtilmiştir.

Süre: 1 yıl içinde Ücretler (Eğitim, kayıt ve sınav): 25.000 – 40.000 Rs

5. Yeminli Varlık Yöneticisi (CWM)

Servet ve varlıkların yönetimi forte ise, Chartered Servet Müdürü takip etmeniz gereken bir kurstur. CWM genellikle CFP ile karıştırılır, ancak her ikisi de iki farklı arenada bulunur. Varlık yönetimi, Finansal Planlama'dan daha kapsamlı bir alandır. CWM, Amerikan Finansal Yönetim Akademisi (AAFM) tarafından düzenlenmektedir.

CWM, sermaye ve finans piyasasını, finansal hizmet kuruluşlarının ilkelerini, yatırım ve portföy yönetimini ve diğer finansal piyasa bilgilerini kapsar. Bir CWM'nin kullanılabileceği kilit profiller portföy ve varlık yöneticisi, varlık yöneticisi, broker, piyasa analisti, finansal denetleyici, özel bankacıdır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın