Kablosuz Geniş Bant Avantajları ve Dezavantajları

Kablosuz geniş bant, bilgisayarınızın modeme bağlanmasına gerek kalmadan İnternet'e bağlanmanızı sağlar. Yaptığınız şey bir kablosuz yönlendiriciyi modeme bağlamak ve ardından bilgisayarınızı yönlendiriciye PC'nize takılan bir kablosuz kartla veya bir çok durumda yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldığınızda gelir. Birçok insanın düşündüğüne rağmen, kablosuz geniş bant mobil geniş bantla aynı değildir. Kablosuz geniş bant yönlendiricinizden yaklaşık 100 metre yarıçapa sahipken, mobil geniş bant ile cep telefonunuzda sinyal aldığınız her yerde internete erişebilirsiniz.

Kablosuz geniş bant sağlayıcıları

'Kablosuz geniş bant tedarikçileri' yok, yine de bir İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) ile düzenli bir geniş bant paketine kaydolur ve yalnızca modeminize kablosuz bir yönlendirici bağlarsınız. Kablosuz gitmenize izin verecek güce sahip olan yönlendiricidir.

Bazı ISS'ler, onlarla geniş bantlı bir sözleşme imzaladığınızda size ücretsiz kablosuz yönlendiriciler ve güvenlik paketleri sunar.

Avantajları nelerdir?

Kablosuz genişbantın en büyük avantajı, yönlendiricinizden bir sinyal aldığınız sürece, web sitenizi oturma odanızdan, mutfağınızdan, yatak odanızdan, temel olarak nerede olursanız olun gezinebilmenizdir. Ayrıca, yönlendiriciye birkaç farklı bilgisayar bağlama ve her birinin diğer kullanıcılara müdahale etmeden istedikleri web sitesine göz atma avantajına da sahip olursunuz. Kablosuz yönlendirici aracılığıyla örneğin telefonlar ve PDA'lar gibi birkaç farklı cihazı İnternet'e de bağlayabilirsiniz.

Dezavantajları nelerdir?

En büyük dezavantajı, kablosuz ağınızın güvenli bir şekilde korunmasını sağlamazsanız, korsanların, komşuların ve hatta yoldan geçenlerin bile İnternet'inizi izniniz olmadan kullanabilmeleridir. Diğer bir dezavantaj, sinyalin gücünün yönlendiricinizden uzaklaştıkça zayıflaması ya da sinyalin kalın tuğla duvarlardan geçmesi durumunda da zayıflaması, bu da yavaş bir internet tarama hızına yol açmasıdır.

  Kozmetik Cerrahi, Etkileyenler İçin Özel Bir Niş Pazar

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın