Kardiyo Sert HIIT

Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman, daha kısa antrenmanlarla performansı arttırmayı amaçlayan bir antrenman stratejisidir. Yüksek Yoğunluklu Aralık Antrenmanı veya HIIT, kas tutulması ve yağ kaybı için en iyi yöntemlerden biridir. Çalışmalar, aerobik gibi uzun süreli dayanıklılık aktivitelerinin kas dokusunun parçalanmasına neden olduğunu göstermiştir, bu nedenle HIIT vurgulanmalıdır. HIIT ve aralıklı eğitim çok benzerdir ve aralarındaki tek fark yapıldıkları yoğunluktur. Aralıklı antrenman, yüksek yoğunluklu bir seansla düşük yoğunluklu bir seans eklediğiniz bir antrenman içindeki çeşitli yoğunluklardadır.

Aralıklı antrenmanınızı birçok şekilde yapabilirsiniz ve çeşitliliği de kullanmalısınız. Bir merdiven yöneticisi, dağ bisikleti, yerel pist veya sabit bir bisiklet üzerinde yapılabilir. Tüm egzersiz yöntemlerinde olduğu gibi, vücudunuzun uyumunu önlemek için yapılan egzersiz türünü döndürmelisiniz. Daha uzun süreli sonuçlar almak istiyorsanız, kardiyovasküler çalışma kondisyon yapılacaklar listenizde bir öncelik olmalıdır. Egzersizdeki ana vurgunuz kardiyo sağlığı, kuvvet antrenmanı ve esneklik için olmalıdır. Çoğu kardiyo egzersizinde olduğu gibi, kalp atış hızınızı, mesafeyi, yoğunluğu, uzunluğu, hedef kalp atış hızını, yakılan kalorileri ve soğuma süresini izlemelisiniz.

HIIT ile ilgili en güzel şeylerden biri diğer aktivitelere de uygulanabilmesidir. Merdiven koşmak, sabit bir bisiklete binmek, merdiven basamağı veya yüksek yoğunluktan düşük yoğunluğa geçebileceğiniz herhangi bir etkinlik harikalar yaratacaktır. Diyelim ki çalışan sprintlere veya adımlara HIIT ekleyeceksiniz. Aralıklarla çalışmaya başlayın! Belirli bir süre joglayın, belirli bir süre sprint yapın, ardından kısa bir jogging seansı yapın ve zamanınız bitene kadar belirli bir sırayı tekrarlamaya devam edin.

Her zaman, düşük yoğunluklu aerobik egzersizin, istenmeyen yağların vücuttan kurtulmak için en iyi yöntem olduğu söylendi. Ancak, yeni araştırmalar bu görüşün yanlış olduğunu kanıtlamaktadır. Kardiyo egzersizin bu düşük yoğunluklu görüşünün ortaya çıkmasının nedeni, düşük yoğunluklu kardiyo'nun karbonhidratlara kıyasla daha fazla kalori yüzdesini yaktığını gösteren bir çalışmadır. Araştırmada, HIIT'in düşük yoğunluklu egzersizden% 50 daha etkili yağ yaktığı gösterilmiştir. HIIT, metabolizmanızı hızlandırır ve antrenmanınızdan sonra on altı saate kadar hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Sonuç olarak, HIIT düşük yoğunluklu olandan daha fazla kalori yakıyor.

  Bir Kurbağa Analojisi ve Kişisel Finans

Hızlı bir şekilde yağ yakmak istiyorsanız, HIIT gitmek için bir yoldur. Bununla birlikte, herkes bu yönteme düzgün yanıt vermez. Vücudu karbonhidrat yönetiminde zaten problemleri olan şeker hastaları HIIT ile antrenman yapmamalıdır. Bir egzersiz programına yeni başlayan diğer insanlar düşük yoğunlukta başlamalı ve daha ilerledikçe aralıkları yavaşça dahil etmeye başlamalıdır. HIIT'in talepleri sadece deneyimli kursiyerler tarafından kullanılabilir, çünkü yeni başlayanlar çalışmanın ilk gününden sonra vazgeçecektir. Her seferinde bir gün alın ve sonuçlar daha sonra yaşanacak.

*http://www.eas.com/training/hiit/index.asp

*[http://equipment.blog-bazaar.com/index.php/21/hiit-cardio/]

*[http://www.musclemedia.com/training/hiit.asp]

*http://www.google.com/search?

hl = tr & ir = & & defl = tr & q = tanımlamak kapalı güvenli =: HIIT & sa = X oi = glossary_definition ve ct = başlık


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın