Kişisel Finans İpuçları – Finansal Acil Durumlara Hazırlanın

Finansal bir acil durum için hazırlık yapmak genellikle zor bir şeydir. Birçok insan gün geçtikçe yaşayabildikleri için neler olabileceğini düşünmüyorlar, sadece yapmaya çalışıyorlar. Bir acil durum planı olsa da, bir şeyler olduğunda sorunların önlenmesine yardımcı olacaktır. Acil bir durum, başa çıkacak finansmana sahip olmadığınız zaman büyük sıkıntılara neden olabilir.

Çok azımız işimizi kaybedersek ya da aniden çalışmak için çok hastalandığımızda ne olacağını düşünürüz. Düşünce, birçok durumda, özellikle de olduğu gibi bir işle maaş çekimi için maaş çekiyorsak, düşünmek için çok korkunç.

Gerçek şu ki, finansal acil durumlar bir noktada hemen hemen herkesin başına gelir ve krediniz üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir. Aslında, iflas ilan eden çoğu insan bunu, ani işsizlik, büyük sağlık faturaları, dava ya da boşanma gibi büyük bir finansal felaket nedeniyle yapıyor. Buna rağmen, çok az insan bu problemleri planlıyor, her ne olsa başkasına da olsa.

Kredi notunuzu iyi durumda tutmak istiyorsanız, acil bir durumda ne yapacağınızı tam olarak bilmelisiniz. Gerçek bir yazılı plan geliştirmek, acil bir durum meydana gelir gelmez kredinizi korumak için harekete geçmenize izin vererek size yardımcı olabilir. Finansal acil durum planınızda bulunabilecek bazı öğeler şunları içerebilir:

1) Gerekirse tasfiye edebileceğiniz tüm varlıkların listesi.

2) Bir sorun olduğunda hayatınızdan hemen kesebileceğiniz tüm ekstraların veya lükslerin bir listesi (ör. Gazete abonelikleri, kablolu televizyon, su dağıtım servisi, filmlerde cuma geceleri).

3) Acil bir durumda size yardımcı olabilecek kaynakların bir listesi. Belki de yasanın mali yönleriyle ilgilenen bir avukat tanıyorsunuzdur. Belki sana yardım edebilecek sigortan vardır. Belki işvereniniz bir kıdem tazminatı paketi sunmaktadır. Her ne ise, yaz. Bu kaynakların bir listesini tutmak, acil bir durumda erişimlerini kolaylaştıracaktır.

  YENİ BİR ÜLKE KURMAK

4) Gerekirse para kazanmanın diğer yolları – alabileceğiniz işler, başkalarına kiralayabileceğiniz şeyler.

Alt satırda bir plan yapmak. Bir şeye ihtiyacınız var, felaket gerçekleştiğinde finansal bir krize girmeden başa çıkabilirsiniz. Finansmanın sizi de düşürmesi gerekmeyen acil durumdan endişe duymanız için yeterince stresli olacaksınız.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın