Kişisel Finansal Bilgilerinizin Korunması (PFI)

Bireyler ve KOBİ'ler (Küçük / Orta Ölçekli İşletmeler), finansal geleceklerine yatırım yapmalarına yardımcı olmak için Finansal Hizmetler Endüstrisine bakarlar. Fonları yönetmek ve parasal riski kontrol etmek, bu finans profesyonellerinin yaptığı şeydir, ancak bilgilerinizi bir finans uzmanıyla paylaşmanın bir riski vardır.

Ne tür bilgiler paylaşılıyor? Hesaplar bireysel veya KOBİ olarak açıldığında veya aktarıldığında, kişisel kimlik bilgileri kaçınılmaz olarak sizinle finansal hizmetler temsilciniz (ve bazen de destek personeli) arasında iletilir. Bu bilgiler aşağıdakileri içerir ve bunlarla sınırlı değildir:

  • ad
  • Adres
  • Sosyal Güvenlik numarası
  • Hesap Numaraları (ör. Bir rollover yaparken veya banka veya kredi kartı aktarırken)
  • Doğum tarihi
  • İstihdam Geçmişi ve Gelir
  • Dönen Varlıklar ve Portföy Bilgileri

Bu bilgilerin çoğu kişisel veya çevrimiçi olarak güvenli bir web sitesi aracılığıyla yapılır, ancak çoğu zaman KOBİ'ler ve bireysel müşteriler hesaplarına özel soruları cevaplamak için aracılarına, hesap temsilcilerine ve müşteri hizmetleri personeline bakarlar. Bu bilgi işlemleri gittikçe daha fazla elektronik ortamda gerçekleşiyor.

Evrak işlerine şahsen veya güvenli bir web süreci ile bakılırsa, müşteri bilgileri nasıl risk altında olabilir? Kişisel finansal bilgiler (PFI), finansal hizmetler uzmanınız ile bire bir ilişki büyüdükçe ve büyüdükçe uzlaşabilir. Bazen bir finansal hizmetler firmasıyla bağlantı kurmak, bazen e-posta yoluyla telefonda yapılır. PFI'nizin risk altında olduğu müşteri ve firma / kuruluş arasındaki e-posta iletişiminin güvenliği.

Bir finansal hizmetler kuruluşuna gönderilen hızlı bir soru veya mesaj, bilgisayarınızdan alıcının gelen kutusuna anında geçiyor gibi görünüyor. Gerçekte, e-posta mesajları yol boyunca geçici duraklamalar yapar. E-postalar özel sunucular tarafından nihai hedeflerine yönlendirildiğinden, bu durakların her birine gelen mesajlar genellikle depolanır ve bazen nihai hedeflerine gönderilmeden önce kopyalanır veya taranır. E-posta güvenliği, vicdansız veri hırsızlarının güvenilir finansal kurumunuzdan biri olarak bulunduğu geçerli kimlik avı düzeninin farkında olmanın ötesine geçer. Bilgi müdahalesi sadece mesajınızı kimin yönlendireceği ile ilgili değildir, aynı zamanda bu mesajı yoldayken kimin ele geçirebileceği ile de ilgilidir.

  ELEŞTİRİLER İLE BAŞA ÇIKMAK

Devlet kuruluşlarının, kısıtlamalarının ve yönergelerinin yönlendirmesine rağmen finansal firmalar, müşteri ile firmanın çalışanı arasında e-posta ile uğraşırken bazen somut politikalara sahip görünmüyorlar. Firmanın politikalarını yöneten uyumluluk ve risk görevlileri, Sarbanes-Oxley, Gramm-Leach-Bliley Yasası ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) düzenlemeleri tarafından belirtilen nüanslarla ilgilenmelidir. Bu devlet tarafından zorunlu kılınan politikaların her biri, kişisel finansal bilgilerinizin (PFI) dijital olarak nasıl ele alınacağını belirler, ancak PFI korumasının en iyi yöntemini tanımlamaz.

CNet / News.com ile Şubat 2006'da yapılan bir röportajda Ulusal Güvenlik Bölümü Ulusal Siber Güvenlik Bölümü müdür yardımcısı Andy Purdy, PFI ve diğer önemli dijital varlıkların korunmasındaki önemini belirtiyor:“Siber riski azaltmaya çalışırken tüketicilerin, küçük işletmelerin ve büyük işletmelerin ve hükümetin önemli olduğunu düşünüyorum. Tüketicilerin sistemlerini güvence altına almak için kullanabileceği sorumluluk ve teknikler konusunda ortaklarla farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.” (1)

Bir müşterinin PFI'si, karaborsa veri ambarlarından satın alınabilen ve satılan bir maldır. Dijital haydutlar, çeşitli yollarla e-posta bilgilerini toplamaya çalışırlar. Bireysel müşteriler ve KOBİ'ler finansal hizmet firmalarına bağlı kalırken durumu iyileştirmek için ne yapabilirler? Veri şifreleme, PFI gibi hassas bilgileri güvence altına alma işlemini kolayca kolaylaştırdı. Bu karaborsa dijital haydutlarından biri şifrelenmiş bir mesajı ele geçirirse (şifreleme anahtarlarını bir şekilde almadılarsa) mesajı deşifre edemezler. E-posta haydutu, yaygın olarak kullanılan şifreleme algoritmalarından herhangi birini kırmaya çalışırsa, muhtemelen ömürleri boyunca bunu yapamazlar.

İşletme sahipleri ve bireysel yatırımcılar finansal olarak başarılı ve istikrarlı olmak için bir ömür boyu çalışabilirler. Kişinin e-posta yoluyla risk altındaki KMY'si gibi hassas bilgilere sahip olması, finansal istikrarı bozabilir.

Bu hizmetlerle iletişimde risk, e-posta risklerinin farkında olmanın, kimlik avı dolandırıcılıklarının ve finansal bildirimi güvence altına almak için şifreleme araçlarının kullanılmasıyla bulunabilir. Doğası gereği oldukça geniş olmasına rağmen, borç veren, yatırım yöneticisi veya fonlama kolu olarak her yönündeki Finansal Hizmetler, müşterilerinin ekonomik başarısında ek bir adım atabilir. Şifreleme araçlarını kullanmak, bireysel müşteri veya KOBİ'lerin finansal geleceklerinin bu görevlileriyle yakın temas halinde olmalarını sağlar.

  KONFOR ALANINDA ÖLMEK - BİREYSEL HAPİSHANENİZDEN KAÇMAK

– – – – – – – – –

Son Notlar:

1.) Joris Evers, “Haberci: Amerika'nın Net Savunmasını Kilitlemek” 16 Şubat 2006, CNet New.com – http://news.com.com


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın