Kişisel Finansal Özgürlük – Kişisel Finans Bütçelemesi

Projecting The Future. A hand holding a holographic projection.

Bu makalenin konusu Kişisel Finans Bütçelemesidir. Finansal olarak sorumlu olmanın ilk adımı kişisel bir mali bütçeyle başlamaktır. Bütçenin olmaması durumunda, birinin gelir ve giderlerini takip etmesinin imkânı yoktur.

Hangi kişisel bütçeleme finansmanına girmeden önce bütçelemenin neden önemli olduğunu açıklamak istiyorum. Bu fikir için, kişisel bir finansal danışmanlık firması olan bir işletme kurmaya karar verdiğinizi söyleyeceğiz. Finansal danışmanlık firmanızı kurarken yapılacak ilk şey, şirket giderlerinin planlanmasıdır. Birçok insan başlamadan önce masraflarını bütçelendiriyor çünkü bu finansal planlama olmadan finansal danışmanlık firmanızın potansiyel olarak karlı olup olamayacağına dair hiçbir fikriniz olmazdı. Bir sonraki şey gelirinizi planlamak. O zaman ikisi arasındaki farkı alıp iyi görünüp görünmediğini görürsünüz.

Bu, bir şirket için bir mali bütçedir ve insanlar kişisel finansmanlarını aynı şekilde ele almalıdır. Kişisel bir mali bütçe oluştururken paranızı içeren her şeyi dahil etmek önemlidir.

İnternette kişisel finans yazılımlarını bulabilirsiniz. Bu yazılım, tüm gelir ve giderlerinizi kolayca girebilmeniz için hazırlanmıştır ve sizin için her şeyi yapar.

Kişisel bir mali bütçedeki bileşenler, hem gelir hem de giderleri içerir. Bir kişisel finans bütçesindeki gelir örnekleri arasında iş geliri, kumar kazancı, sermaye kazancı, sosyal güvenlik, vergi iadesi vb. Sayılabilir. Kitap, ayakkabı, kıyafet, araba sigortası, gaz, eğlence, seyahat, çeşitli, vb.

Bu gider listesi tüm potansiyel giderleri içermez, eminim şu an başkalarını düşünebilirsiniz. Para harcamanız gerekebileceğini düşündüğünüz her şey, kişisel bütçeleme çalışma sayfanıza koyulmalıdır.

Bazılarınızın kendinize “Tasarruf? Ne? Bu bir masraf değil!” Diye düşündüğünü biliyorum. Size, tasarrufların gerçekten bir gider olarak düşünülmesi gerektiğini söylemek için buradayım. Her ay, bir miktar para biriktirilebilmesi için şahsen bütçelenmelidir. Bu, “param kalmışsa” durumu olmamalıdır. Her ay mortgage kredinizi kontrol eden kesin ve otomatik olarak yazılmalıdır.

  Arama Motoru Pazarlaması - SEO, SEM ve Sosyal Medya Mükemmel Bir Karışımı

Kişisel bütçelemenin en temel kavramı, harcamalarınızı kontrol etmek ve paranızı akıllıca kullanmaktır; böylece paranız kalmadan ya da borçlanmadan ziyade paranız kalır.

Gelirinizi ve giderinizi bütçe çalışma sayfanızda listeledikten sonra, giderlerinizi gelirinizden düşmeniz ve bir ay için Net Nakit Akışı almanız gerekir. Buradaki fikir, tüm gelir ve maliyetleri dahil etmek ve kişisel finansal çalışma sayfanızda pozitif bir nakit akışı ile ortaya çıkmasıdır. Rakamlar negatif çıktığında sorun yaşarsınız ve giderlerinizin düşmesi gerekir.

Şimdi tam olarak bütçenin ne olduğunu ve nasıl yapılacağını biliyorsunuz. Bir sonraki şey bir kaç Google çalıştırmasıyla işleri kolaylaştırmak için bir bütçe şablonu bulun.

Her ay bir bütçe tutman gerekiyor. Hayır, tüm yıl için tek bir plan yapamaz ve unutmak için bir yere koyamazsınız. Gelir seviyelerimiz değişir, giderlerimiz değişir ve bu değişikliklerin hesaba katılması gerekir.

Kişisel bütçeleme planınızda başarılı olmak için, tüm yıl için öngörülen kişisel bütçeleme planını yapmanız gerekir. Sonra her ay geçtikçe aylık ayarlamalar yapabilirsiniz.

Yapılacak diğer şey, gerçek gelir ve giderlerinizin kaydını tutmak ve bunu kişisel finansal bütçeleme çalışma sayfanızla karşılaştırmaktır. Orijinal tahminlerinizin doğru veya en azından yakın olduğundan emin olmak istiyorsunuz.

Kişisel bir mali bütçeyle ilgili olan şey, sizi başarıya hazırladığı ve kredi kartı veya başka bir borç kullanmanıza gerek kalmamasına yardımcı olmasıdır.

Kesin bir kişisel mali bütçeniz varsa, zaman zaman gerçekleşmeyen beklenmedik mali yükler için hazırlıklı olursunuz.

Arabanız bozulduğunda sorun olmamalı ve düzeltmek için aniden 300 $ 'a ihtiyacınız olacaktır. Her şey yolunda çünkü her ay para biriktiriyorsunuz.

Kişisel finansal özgürlük ve kişisel finans bütçelemenin en temel fikri budur. Yeterli miktarda tasarruf sağlayabiliyorsanız, mali durumunuzla rahatlamaya başlayabilirsiniz.

  Kişisel Finans Öğretiminde İpuçları

Çoğu kişi cansızdır ve planlanmamış / yazılmamış gerçek kişisel finans bütçelerinin her ay 4500 dolarlık gelir ve 4700 dolarlık gider içerdiğini anlamamaktadır.

Bir dahaki sefere Mini Serisinden kısa bir mola vereceğim ve bunun yerine orada mevcut olan birkaç kişisel finansal bütçeleme yazılımı programını önereceğim.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın