Kitap Eleştirisi – Finansal Barış Yeniden Ziyaret Edildi

Dave Ramsey'in son büyük kitabı “Total Money Makeover” birkaç yıldır en çok satan kitap oldu. Bugün onun en iyi kitabı. Ayrıca, orada kişisel finans ile ilgili en iyi kitaplardan biridir. Bu kitaptan önce, “Finansal Barış” kitabı, kendi kendine yayınlanan bir kitap olarak yaratılmıştı. Daha sonra, en çok satan satıcı haline geldi ve revize edildi ve yeniden düzenlendi.

“Finansal Barış” unvanı için yatıştırıcı ve sakinleştirici bir şey var. Herkesin finansal hayatı vardır – iyi ya da kötü. Herkes (itiraf etmeyi umursasın) finansal hayatlarında barış istiyor. Dave Ramsey tarafından sürekli olarak belirtildiği gibi, kişisel finans finanstan daha kişiseldir. Kişisel finansı tartıştığınızda birçok duygu (ve bazı mantık) vardır.

Çoğu insan kişisel finanslarını hayatındaki diğer her şeyle aynı şekilde ele alıyor gibi görünüyor. Çok fazla komplikasyon, karışıklık, hatta ihmal, ilgisizlik, iyi niyetler ve diğer duygular ve karışık duygular var.

Bu kitap, özellikle paranın ilişkilerimizi nasıl etkilediğini (ve ilişkilerimizin para yönetimimizi nasıl etkilediğini) bu sorunların çoğunu ele almaktadır. İlkeler, KISS (Basit Tutmak Aptal) gibi basit görünebilir – ancak kişisel mali durumunuzda başarılı olmak için çok önemlidir. Basitlik (veya KISS) ilkesi, öncelikle kredi değil, nakitle ilgili bir konudur. Nakit olarak yaşadığımızda, faiz oranları, finansman ücretleri, ücretler vb. Konusunda endişelenmemize gerek kalmaz. Hayatımızı daha iyi hale getirdik. Dave Ramsey'in dediği gibi, Yüce FICO skorunun sunağına ibadet etmek zorunda değiliz. Bu, birlikte imzalanan krediler için de geçerlidir. Bir krediyi birlikte imzaladığımızda, hemen hemen bir başkasının borcunu ödemekle yükümlüyiz. Kişisel finansmanımızı basit tutarak, diğer kişiye de kendimiz kadar saygı duyuyoruz.

Kitabın tartıştığı bir diğer kilit ilke de memnuniyetin gücüdür. Memnuniyet, ihtiyaç duymadığımız ve hatta umursamadığımız şeyleri veya şeyleri harcamaya engel olmamızı sağlar. Memnun olmak, ihtiyacınız olmayan ancak daha fazla paraya sahip olmanıza izin verir. Kitap, kişisel finansınızda başarılı olmanızı sağlamak için bu prensibi kapsamlı ve canlı bir şekilde tartışmaktadır.

  Derece yapanların çözdüğü kitaplar |YGS LYS

Ayrıca, para ilişkilerimizi etkiler. Hiç kimseden ya da özellikle (ve özellikle de) arkadaşlardan ya da aile üyelerinden borç almamak kritik ve hayati önem taşımaktadır. İlişki yakın; o kişiden borç almamak daha önemlidir. Birisi para yüzünden bu ilişkinin tüm dinamiklerini değiştirir.

Bu kişisel mali hakkında okumak için iyi bir kitap. İlkeleri uyguladığınızda, bu zor finansal barışı elde edersiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın