Kredisi Kötü Olanlar İçin Araç Finansmanı İpuçları

Bir araba satın almak istiyorsanız, şunu fark etmiş olabilirsiniz:

>> Geçmişte kredi dosyanızda listelenen bazı sorunların bir sonucu olarak kötü krediniz var; ve

>> Yerel banka şubeniz araç kredisi almaya uygun olmadığınızı belirledi.

Endişelenme. Kredi verenler / kredi sağlayıcılar kötü krediye sahip kişilere ikinci bir şans sağladığı için hala araç kredisi almaya hak kazanırsınız. Ancak, şunları yapmanız gerekir:

>> Borç veren / kredi sağlayıcısına kredi geçmişinizi iyileştirdiğinizi gösterin; ve

>> Kredi dosyanızda listelenen varsayılanlar için makul bir açıklama yapın.

Krediniz kötü olduğunda, fazladan çaba göstermeniz ve borç veren / kredi sağlayıcısının düzenli ödemeleri sağlamanız gerekir. Düşünmeniz gereken ve size fayda sağlayabilecek beş önemli ipucu:

1. Kredi Dosyanızı Temizlemek için Zaman ayırın

Bu, bir araba finansmanı için başvurmadan önce kendi başınıza yapabileceğiniz en belirgin ipucudur. Kredi dosyanızı temizlemenin birkaç yolu şunlardır:

Dosyanızda ödenebilecek herhangi bir sorununuz varsa, bunları olabildiğince çabuk ödemeniz gerekir.

>> Bir alacaklıyla tartıştığınız kötü kredi listeleriniz varsa, bu sorunları olabildiğince çabuk çözmeli ve alacaklı ile bir çözüm bulmaya çalışmalısınız.

Eğer nihai bir karara varamazsanız, endüstri ombudsmanı veya avukat gibi arabuluculuk yapabileceğiniz bir aracıdan yardım almalısınız.

2. Olumsuz Kredi Geçmişi için Makul Bir Açıklama Sağlayın

Dosyanızda listelenen olumsuz kredi geçmişiniz varsa, borç verenler / kredi sağlayıcıları olumsuz kredi geçmişini neden aldığınız konusunda makul bir açıklama yapmanızı isteyecek ve açıklamanızdan memnun olmaları gerekecektir.

3. Kalifiye bir Profesyonel ile konuşun

Profesyonel olarak nitelikli bir finans komisyoncusuyla görüşmek akıllıca olacaktır:

>> Düzenli olarak günlük olarak bir dizi borç verenin / kredi sağlayıcısının bulunduğu anlaşmalar ve her borç veren / kredi sağlayıcısının kredi politikası gerekliliklerini ve kurallarını bilmelidir;

>> Kredi geçmişinizi düzeltmek için atabileceğiniz “adımlar” ve ayrıca sizin üstlenmeniz gereken “zaman dilimleri” hakkında tavsiyelerde bulunabilir; ve

  Günün İçinde Egzersiz Sinsi On On İpuçları (ve Neden!)

>> Size tavsiyede bulunabilir ve borç veren / kredi sağlayıcısına istikrarlı mali durumunuzu göstermenin yollarını gösterebilir.

4. Kötü Kredinizin Kredi Dosyanızdan Otomatik Olarak Kaldırılmasını Bekleyin

Kredi dosyanızda görünen ödenmemiş / ödenmemiş tüm konuları ödediğinizde ve çözdüğünüzde, kredi dosyanızı otomatik olarak bırakırlar. Taşıt kredisi için kredi dosyanızdan kaldırıldıktan sonra başvurmayı düşünebilirsiniz.

5. Dikkatli olun ve çok fazla Krediye Başvurmayın

Unutmayın, sadece kredi dosyanızda gerekli olan kredi sorgularını yapmanız gerekir. Bunun nedeni, herhangi bir kredi türü için her başvuruda bulunduğunuzda, kredi verenler / kredi sağlayıcılarının kredi dosyanıza bir soruşturma yapması gerekmektedir. Böylece, kredi dosyanızı incelediklerinde, yapmış olduğunuz tüm kredi sorgularını görebilirler. Ayrıca, kredi dosyanızda yapılan çeşitli sorular nedeniyle kendinizi kötü bir kredi istemcisi olarak listeleyebilirsiniz.

İflastan Tahliye

Şu anda bir iflas veya Part IX borç sözleşmesinden taburcu edilmediyseniz, otomobil kredisi almak neredeyse imkansız olacaktır. Böyle bir durumda, iflas veya Kısım IX borç sözleşmenizin ibra edilmesini sağlamanız gerekecektir. Ayrıca, araç kredisine başvurmadan önce birkaç ay (en az 12 ay) beklemeniz gerekecektir.

Artık kötü kredili bir araba satın almak için beş önemli ipucunu bildiğinize göre, endişelenmeyin. İpuçlarını takip edin ve en sevdiğiniz aracı satın almaya hazır olun.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın