Lorilee Craker tarafından Amish'in Para Sırları – Kişisel Finans Kitap İnceleme – Takas ve Hediye

Projecting The Future. A hand holding a holographic projection.

Zorlu ekonomik zamanlar, insanlara evrensel olarak akıllıca finansal kararlar vermeleri için ilham verir. Yeni bir araç satın almak yerine bir aracı tamir etmeyi seçtiğinde veya zengin zevklere karşı basit zevklere yatırım yapıp yapmadığı gibi, bu tür davranışlar çoğalmaktadır. Her zaman sade, anlamlı ama anlamlı hayatlar yaşayan bir kültür Amish'dir. Giderek, insanlar yaşam tarzlarından etkilenir; ve yaşamlarının hangi yönlerini rahatça taklit edebildiklerini merak ediyorum.

Lorilee Craker, “Amish'in Gerçek Bolluğu Bulma, Paylaşma ve Tasarruf Etmenin Para Sırları” adlı yeni kitabının yazarıdır. Barış, aile ve toplum yakınlığı konusunda abartılı olan yaşam tarzlarını inceler. Onlar için, tasarruf düzenli olarak yapılan bir kastır.

Craker, müşterisi% 95'i Amish olan bir Amish bankacısı da dahil olmak üzere Michigan ve Pennsylvania'da Amish halkıyla röportaj yaptı. 2008'deki Büyük Durgunluk döneminde, bankası şimdiye kadarki en iyi yılını geçirdi. Amish uzmanları ve İngilizleri & # 39; (Amish olmayan herkese Amish referansı), finansal bakış açıları da kitabı vurgulamaktadır. Burada, para tasarrufu yapma alışkanlıklarından ikisi, hediyeler takas edip yeniden düşünmek, tartışılmaktadır.

Takas. Takas yapmak, 1880'lerden Büyük Buhran'a kadar popüler bir sosyal davranıştır. Bugün yine yaygın. Nakit ekonomisi dışında uzun bir yaşam süresine sahip olan Amish, malları, hizmetleri için hizmetleri veya hizmetleri için hizmetleri değiştirmeyi çok seviyor. Takas konusunda kendinize, “Neyin iyi olduğunu ve neye değer bir pazarlık için pazarlık edebileceğinizi” sorun.

Maalesef, Amerikalılar takas yapmaktan gurur duyabilir, ancak yabancı ülkelerde popüler. Takas ve yapacaksın:

 • İlişkiler ve topluluk oluşturun.
 • İhtiyaçlarınızı ifade etmeniz gerektiğinde daha derin bir seviyeye geçin.
 • İhtiyaçlarınızdan önce varlıklarınızı düşünün.

Rahatsız ediyorsanız, arkadaşlarınız ve tanıdıklarınızla başlayın; ve takas fırsatlarını araştırın. İhtiyacınız olanı sosyal medya sitelerinde yayınlayın.

  211 Quantifiers-Graded Quantifiers

Hediye Vermeyi Yeniden Düşünmek . Amish doğum günleri ve Noel için çocuk başına bir hediye verir. Hediyeler, alıcının yaşı ne olursa olsun, kullanışlı, ihtiyaç temelli ve el yapımıdır. Hediye vermeyi yeniden düşünmenin ilk adımı geri ölçeklendirmektir. Ya hediyeler de vermeyi düşünün: a. deneyimsel veya hayırsever veya b. Bir şekilde anavatan.

Deneyimsel hediyeler. Tek bir deneyimin armağanını, paylaşılan veya paylaşılmayan, know-how, beceri ve en önemlisi unutulmaz olarak verin. Örnekler arasında spor etkinlikleri biletleri, müze üyelikleri veya Binicilik dersleri yer almaktadır. Deneyimsel hediyeler, ilişkiye yatırım yapmak konusunda daha fazla olduğu gibi pahalı veya ucuz olabilir.

 • Ambalajlanamayan hediyeler. Eğlenceli, tutumlu ama anlamlı olabilirler. Bebek bakımı, ev temizliği veya bahçede çalışma gibi servisler için kuponlar verin.
 • Kupon-hediye. Zaman armağanını vermeyi düşün, paha biçilemez hatıralar yaratmana izin ver. Kupon hediyeler de kullanmayı beklediğiniz bir şeydir.
 • Alıcının adına, bağışlanan hayır işine bağışta bulunun.

Ev yapımı. Örnekler arasında boyalı çanak çömlek, yapılmış mumlar, bahçe taşları ve sabun sayılabilir.

 • Yap, Yap, Yap. Craker, “Her nasılsa, bir mutfak armağanıyla ilgili olarak, malzemelerin maliyetinden çok daha fazla bulaşmış bir şey var” diyor.

İkinci el. Craker'a göre, hediyelerinizin yüzde 20'sini yeniden satış, konsinye veya tasarruf mağazalarından almayı hedefliyorsunuz:

 • İkinci el dükkanlar. Çocuklar için kostüm takı içerebilir.
 • Konsinye satış mağazaları. Marka giyim, bebek duşu ve yenidoğan hediyeleri arayın.

Hediyeler İçin Kendi Evinizi Alışveriş Edin. Bir kişinin çöpü başka bir erkeğin keyfidir:

 • Yeniden hediye alışverişi. Bu uygulama kötü bir rap alır, ancak iyi durumda olan birisinin sizden çok daha fazla takdir edeceği bir durum varsa, neden onlara vermeyin?
 • Noel zamanı ötesinde yeniden hediye alıştırmaları yapın. Bazen hediyeler hem alıcı hem de alıcı için ekstra anlam taşır. Ebeveynler yetişkin çocuklarına özel ev eşyaları verebilir. Bu tür nesneler değerlidir, duygusal bağlantı onların yetişmesine işaret eder.
  GARİP TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI

Amish'in Para Sırları takas ve hediye vermenin hem kalça hem de pratik olabileceğini gösterir. Ayrıca, zenginleşmek için bir kaporta veya jartiyer kullanmanız gerekmez.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın