Meme Dikleştirme Ameliyatının Gizli Maliyetleri

Plastik cerrahi isteğe bağlı olduğundan ve tamamen gerekli olmadığından, maliyetler neredeyse her zaman hastaya düşer. Estetik cerrahinin oldukça pahalı olduğu ve çoğu hastanın paranın bir kısmını peşin ödemesi gerektiği de yaygın bir bilgidir.

Prosedür için ödeme yapmaya hazır olabileceğiniz kadarıyla, plastik cerrahinin bazı gizli maliyetlerinin farkında mısınız? Bunlardan bazıları:

Para

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği'ne göre, 2014 itibariyle meme dikleştirme maliyeti ortalama 4,377 dolardır. Ameliyatın ne kadara mal olacağına dair bir rakam verilse bile, kesin rakamı belirlemenin gerçek bir yolu yoktur. Bunun nedeni, ücretlendirilebileceğiniz ve ilk teklife dahil edilmeyecek olan her şeydir.

Örneğin, konsültasyonunuz ameliyattan ayrı olarak ücretlendirilebilir. Ağrıyla başa çıkmak ve enfeksiyon riskini azaltmak için verilecek reçeteli ilaçları da ödemeniz gerekebilir. Ayrıca, hastaneye götürülmenizi gerektiren komplikasyonlarla karşılaşırsanız, bu sizin için daha maliyetli olacaktır.

Bu sorunlar nedeniyle, farkında olmayabileceğiniz herhangi bir gizli maliyet olması durumunda, kullanmak için biraz fazladan paranız olması her zaman tavsiye edilir.

İşten Kapalı Zaman

Bazı insanlar, prosedürü izleyen birkaç gün boyunca işe gidemeyeceklerini hesaba katmazlar. Çoğu şirket, çalışanlarının seçtikleri bir ameliyat için hastalık günlerinde izin almasına izin vermez. Çalışamayacağınız gün sayısı için, işvereniniz bunu maaşınızdan düşmeyi seçebilir.

Bir işiniz varsa, normalde yaptığınız gibi iş yapmak için en iyi durumda olmayabileceğinizi düşünmeniz gerekir. Bunun yerine, birkaç günlüğüne işinizi denetlemesi için birini kiralayabilir veya geçici olarak kapatmaya karar verebilirsiniz. Bu seçeneklerin her biri size maliyetli olacaktır.

Uzun Vadeli Sağlık

Bir kişinin görünümünü iyileştirmek için plastik cerrahi yapıldığı kadar, sağlık üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Bu nedenle, fiziksel olarak ameliyata girip giremeyeceğinizi belirlemek için genel kontrole gitmeniz önemlidir. Doktorunuzun güvenli bir implant seçtiğinden ve tıbbi olarak kabul edilebilir anestezi kullanacağından emin olmalısınız.

  Kozmetik Cerrahide Limit Olmalı mı?

İlişkiler

Estetik cerrahinin ilişkilerinizi etkileyebileceğine şaşırmamalısınız. Kendiniz hakkında nasıl hissettiğinizi ve başkalarına nasıl baktığınızı değiştirmenin bir yolu var.

Daha önce vücudunuzda rahat değilseniz, şimdi öylesiniz. Bu, ilişkilerinizi birçok yönden etkileyecektir; örneğin, siz ve eşiniz yeni keşfedilen özgüveninizin bir sonucu olarak yeni bir yakınlık seviyesi bile yaşayabilirsiniz. Ayrıca insanlar sahip olduğunuz olumlu ve kendine güvenen yeni görünüme tepki verebilirler ve onlar da size saygılı davranmaya başlayacaklardır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın