Nepal'de Vahşi Yaşam Orman Safarisi Rehberiniz

Nepal'in İnanılmaz Ekosistemi, Doğa'nın en eşsiz ve nadir türlerinden bazılarını besler. Nepal'in sıcak bir alt tropikal kuşağı olan Terai bölgesi, Royal Bengal kaplanları, gergedanlar, leoparın vahşi filleri, tembel ayıları, maymunlar, timsahlar ve pek çok geyik türü gibi türlere ev sahipliği yapmaktadır. hem göçmen hem de yerli egzotik kuşlar.

Terai bölgesi, Nepal'deki Royal Chitwan ve Bardia adlı iki ana milli parka ev sahipliği yapıyor. Yukarıdaki vahşi yaşam parklarının her ikisi de, nesli tükenmekte olan türler kategorisine giren hayvanları korumak ve parçası oldukları habitatları korumak için Nepal Hükümeti'nin yeşil eko koruma Politikasının bir parçası olarak kurulmuştur. Milli Parklar, Asya'da insana tam bir orman deneyimi sunan en çok aranan yerlerdir.

Govt yetkili tur operatörlerinin çoğu, parklara ve parklardan ulaşımın yanı sıra orman aktiviteleri ve konaklama tesisleri gibi şeyleri içeren geziler sunar.

Chitwan Ulusal Parkı

Chitwan Ulusal Parkı, geniş yarıçapına yayılmış altı ana orman tesisine sahiptir. Bu sessiz tatil köyleri, Terai'nin gerçek safari deneyiminin tadını çıkarmak için ideal yerlerdir.

Ormanda kalırken vahşi doğanın bir parçası olmanın birçok yolundan biri olan, Doğa yürüyüşlerinden Kuş gözlemciliğine kadar birçok orman aktivitesi var. Tatil köylerinde ek banyolu ayrı kır evleri vardır veya “Indiana Jones” deneyimini yaşamak isteyen biri, kalmak için iyi döşenmiş lüks çadır kamplarını tercih edebilir. Rapti veya Narayani nehirlerinde kano yapmak maceralı bir nehir turu sağlar Chitwan'ın birçok farklı kuş türüne tanıklık etmek için izin verir. Ve eğer şanslıysa, nehirlerde yaşayan utangaç tatlı su Gangetik yunuslarıyla yakınlaşabilir.

Bardia Ulusal Parkı

Bardia Ulusal Parkı, Chitwan'dan nispeten daha küçüktür ve birçok egzotik hayvan ve kuş türüne ev sahipliği yapar ve Terai bölgesinde huzurlu ama vahşi bir ortamdır.

  Organik ve Sürdürülebilir Uygulamalar ile Kendi Başarılı Yaban Hayatı Yaşam Alanınızı Yaratabilirsiniz

Bardia, Chitwan ile karşılaştırıldığında daha uzak ve tenha bir yer ve bu, neden bu ormana gelen ziyaretçi sayısının Chitwan'ı ziyaret edenlerden biraz daha az olduğunu ve bu nedenle daha az tatil köyü olduğunu açıklıyor. Tüm tatil köyleri parkın çevre alanına doğru konumlanmıştır ve orman birçok Doğa yürüyüşü sunar ve hatta bir cip Safari'ye giderek veya bu Parkın ünlü “Fil gezintilerine” katılarak hayvan gözlemine bile gidebilirsiniz.

Orman, kaplanlar, vahşi filler, gergedanlar, bataklık geyiği, karabuklar, gharial timsahlar ve bataklık soyguncu timsahları gibi nesli tükenmekte olan birçok türe ev sahipliği yapmaktadır. Son olarak burada bir tavsiye sözü – Barida'ya ulaşmak için 15 saatlik bir yol yolculuğuna çıkmak yerine, hava yoluyla Barida'ya gitmek tercih edilir.

Koshi Tappu Vahşi Yaşam Koruma Alanı

Bu park, 1976 yılında bir vahşi yaşam rezervi haline geldi, Koshi Tappu Vahşi Yaşam Koruma Alanı olarak adlandırılır ve birkaç hektar sulak alana sahip, 175 kilometrekarelik bir vahşi yaşam koruma alanını kaplar. Nepal'in doğu tarafında yer almaktadır. nokta Mahindra karayolundan.

Rezerv, su aygırı (arna olarak adlandırılır), geyik, nilgai, soyguncu timsah, Ganj Nehri Yunus (Gangetik Yunus olarak da bilinir) ve 280'den fazla kuş türü gibi vahşi türler için bir yaşam alanıdır. Park, yaban hayatı türlerinin yanı sıra, Ganj Nehri taşkın ovasının bir kolu olan Sapta Koshi bölgesinin büyük bir bölümüne Çevre güvenliği de sunuyor.

Suklaphanta Vahşi Yaşam Koruma Alanı

Terai'nin en güney-batısında yer alan Suklaphanta Vahşi Yaşam Koruma Alanı'dır. 305 km2'lik bir orman örtüsüne yayılmıştır. 90-270 m yükseklikte yer almaktadır.

Yeşil bitki örtüsü ormanın% 70'ini kaplar ve geri kalanı otlaklarla doludur. Bu toplam çayırlık alan içinde Suklaphanta bölgesi, Nepal'in 54 km2'lik bir alanı kaplayan en büyük otlak alanıdır. Schaaf & Bell gibi birçok memeli türü araştırıldı ve burası aynı zamanda bataklık geyiği (leri) için ünlü bir yaşam alanı. Rezerv, Nepal'deki sayısız Bengal Floridalı ve Hispanik tavşanın üreme alanıdır.

  Hindistan Yaban Hayatı Turu

Bu nedenle, yukarıdaki Orman destinasyonları “Vahşi Nepal” i tanımlayan şeydir ve size Nepal'in terai bölgesine özgü yaban hayatı ve bitki örtüsü ile ilgili birçok şeyi söyleyebilecek uzman bir rehber tutabilir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın