Pozitif Intrapersonal İletişimi Öğrenmenin 3 Anahtarı

'Kendinle konuşmak' fikrinin saçma göründüğünü biliyorum. Bununla birlikte, bugünün zamanında, mükemmel kişisel içi iletişim becerilerine sahip olmak gerekir. Bu becerilerin mutlaka tasavvur veya bencil olmaları gerekmez. Gerçeklikle daha sakin ve düz bir zihniyetle yüzleşebilmekle ilgili. Kurum içi iletişim becerilerini geliştirmeye yardımcı olduğuna inandığım 3 anahtar:

  1. Kendinle konuşmaktan utanma. Kendi kendime konuştuğumu itiraf etmekten utanmıyorum. Her gün kendime tutumu, kendimi sevmeyi, Tanrı'yı ​​sevmeyi, kocamı sevmeyi, diğer insanlara sevgiyi ve daha fazlasını ortaya koyan ciddi ve / veya basit sorular soruyorum. Çoğu zaman kesin soruları hemen cevaplamıyorum, çünkü cevabın Tanrı'dan gelip gelmeyeceğini görmek için beklemek istiyorum. Ama kendime bir soru sorduğum ve Tanrı ne istediğimi biliyor, cevap verecek. Bu yüzden utanmam yok çünkü cevapların çoğu Tanrı'dan geliyor. Bazı basit sorulara cevap verebilirim ama bu ciddi soruların çoğu için bu birkaç gün ya da hafta oldu çünkü Tanrı'nın kendimden değil cevap verdiğinden emin olmak istiyorum. Cevap verirsem, en iyi çözümle sonuçlanmayabilirim. Tanrı'ya cevap vermesi için yer verirsem, doğru çözümü izlemem daha muhtemeldir.
  2. Günlük, tutarlı yansıma süresi var. 2018'in başından beri tonlarca kendini yansıtma yapıyorum. Bugünlerde aynaya ne kadar zaman harcadığımı insanlara anlattım. Kulağa kasten gelmiyor ama şeffaf olmak ve yardıma ihtiyacım olduğu gerçeğini paylaşmak. Tanrıya ihtiyacım var, kocama ihtiyacım var, aileme ihtiyacım var, güvenilir arkadaşlara ihtiyacım var vb. Mükemmel değilim. Öğrenmeyi seviyorum ve çok fazla bilgim var. Yine de, tüm ihtiyaçlarımın şan ve zenginliklerine göre tedarik etmesi için Tanrı'ya hala ihtiyacım var. (Phil. 4:19) Hala korumaya, sevgime, desteğe, sağlıklı yiyeceklere, uygun kıyafetlere vb. İhtiyacım var. Tanrı olmadan ve O'nun sağladığı şeyler olmadan yaşayamam.
  3. Şükran günü boyunca sınırlayıcı inançlar kırın. Her insanın kim olduğu hakkında bir fikri vardır. Birçoğu, zayıf yönlerini tanımak için hızlıdır, fakat birçoğu güçlü yanlarını tanımakta yavaşlar. Tanınmış bir kamu figürüyle bir gücü tanımak kolaydır, çünkü tüm medyanın göstereceği şey budur. Ancak günümüzde, gerçek ortaya çıkmakta ve onların bile kusurları olduğunu kabul etmektedir. Sahip olduğumuz şeye çok minnettar olarak bu sınırlayıcı inançları kırmamız gerekiyor! Verdiğin şeyi almayın. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırarak kendinizi şüphe etmeyin. Karşılaştırma ya da rekabet etmeye değmez. Tanrı'nın sizi nasıl yarattığına minnettar olun.
  Yeşil Renk

Kendinle konuşacak kadar kendini sev. Kişisel iletişim becerilerinizi geliştirin. Başkalarını teşvik etmeyi çok kolay bulabilir, ancak kendinizi cesaretlendirmek için daha fazla zaman ayırabilirsiniz. İnan bana, tekrar tekrar faydalanacaksın!


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın