Üç Sandalye Perspektifinizi Genişletmek İçin Egzersiz Yapıyor

Şimdi, belirli bir kişiyle bir tür zorluk yaşıyorsanız, bu alıştırma, o kişinin perspektifine veya bakış açısına dair bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Bu yüzden, önce kişisel veya ruhsal not defterinizi (veya günlüğünüzü) alın ve ardından sorun veya durum hakkındaki düşüncelerinizi yazın. Bir “çatışma” olmak zorunda değil, tıpkı her ikinizde de trajedi olduğunda olduğu gibi, diğer kişinin düşünceleri, hisleri ve inançları hakkında ne içgörüye sahip olabileceğinizi görmek için bu uygulamayı kullanarak perspektifinizi genişletebilirsiniz. kişiliğin bazı yönleri.

Şimdi üç sandalye kurabilirsiniz. İki sandalye birbirine bakacak ve diğer sandalye biraz gözlemcinin koltuğu olacak (“gözlemci” için arzu edilen pozisyon). Ya da bunu yapmayı seçerseniz, bu senaryonun sahnelerini hayal etmek için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.

Şimdi, ilk sandalyede oturduğunuzda, diğer kişinin size baktığını, tam karşınızdaki sandalyede oturduğunu hayal etmeye başlayın. Birbirinizle karşı karşıya ve bakıyorsunuz. Kendinize sorun-nasıl hissediyorum? Ve ne söylemek istiyorum? Ve ne olmak istiyorum? Tabii ki, bundan sonra, dizüstü bilgisayarınızı kişisel bilgilerinizi yazmanız için almanız gerekir.

Ve sonra, ilk sandalyenizin tam karşısındaki sandalyeye geçin. Şimdi, ilk sandalyede oturduğunuzu ve diğer kişi olduğunuzu hayal edin. Bu yüzden empati-hayal gücünüzü uygulayın ve diğer kişi gibi davranın. Kendi bakış açısından (veya bakış açısından) görmeye çalışın. Diğer kişi olarak duygularınız nelerdir? Ne istiyorsun? Ne istiyorsun? Ne düşünüyorsun? Durum veya sorunla ilgili perspektifi nedir? Ne hissediyorsun (diğer kişi gibi)? Bundan sonra not defterinizi alın ve görüşlerinizi yazın.

Son olarak, son sandalyeye geçin. Siz durumun dışında birisiniz, bir gözlemci- ve bu konuda akıllı bir gözlemcisiniz. Bu açıdan kendinize sorun: Gördüğüm şey nedir? Diğer koltuklarda oturan iki kişi için ne istiyorum? Hatırlamaları gereken önemli şeyler nelerdir? Kendinize bu soruları ayrıntılı bir şekilde ve derin bir yansıma ile sorduktan sonra, not defterinizde veya derginizde önemli olan yeni keşifleri ve hatta eski bilgileri yazın.

  Astronomi İçin Teleskop Çeşitleri

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın