Upside Down Motosiklet Motosikletlerinin Dünyasına Hoşgeldiniz!

Motosikletlerdeki değer kaybı, galeri salonundan çekildikten sonra çok büyük olduğundan, bir alıcının motosiklet kredisinde, bisiklete kıyasla daha yüksek bir değere sahip olma potansiyeli vardır. Bisikletinizde buna değmediğinden daha fazlası, genellikle “yukarı aşağı” dünyası olarak anılır.

Bu durumda kendilerini bulan birçok kişi, finansal derslerin bazen öğrenmenin en zor ve en pahalı olduğunu keşfeder. 48 aydan uzun süren motosiklet kredileri (özellikle peşinatsız) sizi bisikletin değerinden daha fazlasını borçlu kılar.

Bu fenomene bir göz atalım.

İlk olarak, borç verenin kullandığı faiz hesaplamanız, özellikle ilk 18 ayda durumunuzda büyük bir fark yaratabilir. Önceden hesaplanmış (78 ile birleştirilen) ve basit faiz olmak üzere iki temel faiz hesaplaması vardır.

78 Kural ile birleştirilmiş önceden hesaplanmış faiz, bir alıcı için genellikle en kötü durumdur çünkü faizlerin çoğu ilk 24 ayda ödenir. Bu nedenle, ilk 24 ayda, aylık ödemelerin çok az bir kısmı ana parayı ödemeye doğru gitti. Bir alıcı bu süre zarfında motosiklette satmak veya ticaret yapmak isterse, bisikletin değerinden daha fazla olması nedeniyle kendilerini bulacaklardır. İstatistikler, ortalama sahibinin her 18-24 ayda bir işlem yaptığını göstermektedir.

Diğer taraftan, basit faiz, kredi borcunda faiz tahakkuk ettiğinden, alıcılar için çok daha uygundur. Bununla birlikte, kredilerini 48 aydan daha fazla uzatan alıcılar, kendilerini basit bir ilgi ile aşağı doğru bulabilirler. Bu, peşinatın ödenmemesi durumunda özellikle geçerlidir. Bunun olmasının nedeni, motosikletin anapara ödemesinden daha hızlı amorti etmesidir; Bakiyeyi borç verene borçlu bırakmak için bıraktığımız bisikletten daha fazlası olabilir.

Birçok insanın sahip olduğu ortak bir görüş, bir motosikleti “yukarıdan aşağıya” bir pozisyonda kalmışlarsa, borç verene sadece teslim edeceği yönündedir. Eğer bu seçeneği düşünüyorsanız! Endişeleriniz bisikletinizin teslim edilmesinden veya silinmesinden sonra sona ermez; Aslında daha yeni başlıyorlar. Borç veren, bisikletinizi açık artırmada değerinden daha düşük bir fiyata satacaktır. Borcunuza borçlu olduğunuz miktar ile açık artırmada satılan motosikletin miktarı arasındaki farkı hala borçlusunuz. Yani 5000 dolar borçlusanız ve bisiklet 1500 dolar satıyorsa, borç verene 3500 dolar borç vermekten hala sorumlusunuz. Daha da kötüye götürmek için borç verenler, borçlu olduğunuz yüksek ihale ücretlerini de üstlenebilir. Böylece net sonuç, artık kullanamayacağınız bir bisikletle aylık ödemeler yapmaktan sorumlu olmanız.

  Alpaka ve Köpek Eskrim - Yaban Hayatı Çit İnceleme

Öyleyse “baş aşağı” yakalanmamak için hangi adımları atabilirsiniz?

1. Basit faiz kullanan bir borç veren bulun. Önceden hesaplanmış borç vermekten kaçının / 78 faiz hesaplamasının kuralı.

2. Her zaman satın aldığınız parayı azaltmaya çalışın.

3. Son 36 aydaki motosiklet kredilerinden kaçınmaya çalışın.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın