Yatırımda Tek Seviye Oyun Alanı – Seçenekler

Hayatımın sonlarında, kazara, eski dergi Exchange ve Mart'ın sayfalarında dolaşarak seçenekleri öğrendim. Tam sayfalık bir makale, bir opsiyon tüccarının BBC'nin teletekstindeki fiyatları kullanarak evden (aslında yatakta) nasıl çalışabileceğini gösterdi. gün. Pek çok şey değişti, ancak gemilerin yüklerini fiyatlandırmak için yüzyıllar öncesinden kalma hisseler için seçenekler kullanılıyor. 1980'lerde opsiyonlar borsada işlem gördü ve servet elde edildi. Warren Buffett hevesli bir opsiyon tüccarı, Nassim Taleb en üretkendi. Onlar aptal değiller ve şimdiye kadar okuduysanız siz de değilsiniz.

Yatırım, ters giden bir ticaret için kullandığımız kelimedir! Yatırım çoğunlukla pasiftir ve haklı olmanızı ve / veya hisse senetlerinizi on yıllarca saklamanızı gerektirir. Piyasalar yeni zirvelere ulaşırken ve değerlemeler uzarken, borsanın yükselmeye devam edemeyeceğini anlamalısınız. Önemsiz temettülerden memnunsanız ve gelecekte bir noktada hisselerinizin bugünkü değerinin yarısı kadar değerinde olacağından eminseniz, o zaman okumaya devam etmeyin. QE artık masada değil ve hisse senetlerini gerçekçi değerlemelerden ayıran tek şey bu.

Peki seçenekler ne hakkında? Dünyamızda sadece FTSE100 opsiyonlarını takas ediyoruz. Neden? Çünkü dizinin tamamının dolandırıcılık / cinsel taciz / sahte muhasebe / zehirli ürünler ve bir şirketin temsilcisini bir kalp atışında yok edebilecek diğer tüm pislikler nedeniyle tutuklanması pek olası değil. Dolayısıyla FTSE, türevlerimizin dayandığı temeldir. Seçenekler, dayanağı satın alma veya satma hakkıdır (takas tarafından ödenen nakit puan başına 10 £ olarak fiyatlandırılır), ancak yükümlülük DEĞİLDİR. Sigorta şirketlerinin prim tahsil etmesi gibi, ancak opsiyon satılabilmektedir. Hiç kötü bir sigorta şirketi gördünüz mü? Doğru anladığınızda, satış seçenekleri size sürekli olarak aylık% 2'lik rahat bir gelir akışı sağlayabilir. Başka hiçbir şey yaklaşmaz.

Öyleyse, herkes satarsa ​​seçeneklerin alıcıları kim? İşte bu, eğitimin en büyük parçası ve 1999'dan beri karlı bir şekilde ticaret yapmamın nedeni. Evet, başarısızlıklar ve paniklerim oldu – ama Şubat ayında piyasa biraz loş olmasına rağmen% 10 düşerken güzel karlar elde ettim! Pahalı bir kurstan ve internetteki ücretsiz eğitimin çoğundan seçenekler hakkında bilgi edindim. Bir süre önce benzer düşünen bir opsiyon tüccarı ile tanıştım, her hafta katkıda bulunduğum web sitesini gerçek bir ticaretle ve dünyamız hakkında genel bir başlık ile yönetiyor. Seçenekleri, sonsuz kombinasyonları ve kullandığımız 20 veya daha fazla stratejiyi anlamaya başladığınızda tamamen akıllara durgunluk veriyor. Opsiyon ticaretini seviyorum ve gelir peşinde koşan ve risk yönetimi ile mantıklı bir yöntem olan ancak nereden başlayacağını bilmeyenlere ulaşmak istiyorum. Yine de sadece yeni başlayanlar değiliz – herkes için içgörüler var. Ve biz yapma paranı istiyorum.

  Yüksek Hızlı Geniş Bant İnternetin Erdemleri

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın